Kjeragbolten – najsłynniejszy głaz zaklinowany nad głęboką na 984 m otchłanią

0
471
Kjeragbolten – najsłynniejszy zaklinowany głaz Norwegii. Zdjęcie: Twitter

Kjeragbolten to przyjazny dla zdjęć głaz zaklinowany nad głęboką na 984 m otchłanią.

Kjeragbolten to jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Norwegii. To starożytny głaz wciśnięty w szczelinę na skraju góry Kjerag w Lysefjord.

Prawdopodobnie widziałeś zdjęcia ludzi stojących na tym gigantycznym głazie wciśniętym między dwie kamienne ściany, nad tą pozornie bezdenną otchłanią.

Cóż, technicznie otchłań ma 984 metry głębokości, więc jeśli chodzi o szanse na przeżycie w przypadku upadku, to sami się domyślacie. Jednak pomimo swojego dramatycznego wyglądu, Kjeragbolten jest stosunkowo łatwo dostępnym pieszo głazem, bez potrzeby specjalnego sprzętu, co czyni je jednym z najgorętszych miejsc turystycznych w Norwegii.

Czytaj: Fotograf spotkał rzadkiego białego renifera w Norwegii

Instagram

Kjeragbolten, pięciometrowy głaz zawieszony nad głęboką na 984 metrów otchłanią przyciąga wielu turystów. Ludzie z całego świata przyjeżdżają do Norwegii, aby wspiąć się na górę Kjerag i zrobić sobie zdjęcia na słynnym zawieszonym głazie.

Czytaj: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii

Mimo że Kjeragbolten jest podobno szerszy niż wygląda na większości zdjęć, oczywiste jest, że jeden lub dwa błędne kroki mogą mieć fatalne konsekwencje, więc jest nieco zaskakujące, że nikt nigdy z niego nie spadł.

Zachód słońca w jednym z najbardziej fascynujących miejsc w Norwegii. Źródło: Twitter

Kjeragbolten nie ma jednak całkowicie czystego konta, jeśli chodzi o ofiary śmiertelne. Oprócz atrakcyjności na Instagramie, miejsce to jest również bardzo popularne wśród skoczków, którzy wykorzystują je jako rampę do swoich szalonych „lotów nad pięknym norweskim krajobrazem. 9 lub 10 takich skoczków straciło życie na przestrzeni lat, chociaż głaz Kjeragbolten nie był bezpośrednio odpowiedzialny za ich przedwczesną śmierć.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Kjeragbolten wygląda na przerobione w Photoshopie, a przynajmniej celowo umieszczone tam przez kogoś, ale tak naprawdę to starożytne złoża lodowcowe, które wyglądają jak nie z tego świata. I są w 100% prawdziwe.