Klee Kai – miniatura Husky

0
339
Klee Kai to miniaturka Husky, ale tak samo inteligentna i kochana. Zdjęcie: Facebook

Klee Kai – to dosłownie „mały pies” – to dość nowa rasa psów zaprojektowana jako mniejsza wersja popularnego Alaskan Husky.

Husky to jedna z najbardziej lubianych ras psów na świecie, ale nie jest tajemnicą, że ich średnia i duża rama wymaga dużo miejsca, co czyni je mniej niż idealnymi zwierzętami mieszkalnymi.

Na szczęście, jeśli nie możesz zadowolić się żadną inną rasą psów, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje coś takiego jak miniaturowy husky.

Opracowany w 1970 roku przez hodowcę z Alaski, Klee Kai jest znacznie mniejszą wersją Alaskan Husky, która ma ten sam kultowy wygląd i rozwinięty intelekt, z którego słyną husky.

Rasę Klee Kai przypisuje się Lindzie Spurlin, hodowczyni z Wasilla na Alasce, która podobno odkryła słabo rozwiniętego Alaskan Husky i od razu się w nim zakochała. Następnie zmieszała Alaskan Husky z Husky Syberyjskim, American Eskimo Dog i Schipperke, aby stworzyć własną rasę mini husky.

Źródło: Instagram

Według Wikipedii, chociaż Spurlin przypisuje się stworzeniu rasy Klee Kai, jej metody są przez niektórych uważane za kontrowersyjne.

Czytaj: Muzeum Historii Zoo i Lwa w Poznaniu już otwarte!

Źródło: Instagram

Psy Klee Kai są dostępne w trzech rozmiarach – zabawkowym, miniaturowym i standardowym – o wadze od mniej niż 4,5 kg do około 9 kg. Są bardzo ruchliwe i zwinne, a mimo niewielkich rozmiarów mają mocne kość i wytrzymują wysokie skoki.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Często określane jako ciekawskie i inteligentne, psy Klee Kai są czasami tak inteligentne, że czasami mogą być postrzegane jako uparte.

Źródło: Instagram

United Kennel Club uznał rasę Alaskan klee kai w 1997 roku, ale miniaturowy husky nadal jest niezwykle rzadką rasą psów, z zaledwie około 700 okazami, więc zdobycie jednego z nich może okazać się trudne.

Czytaj: Ten husky został porzucony przez właściciela ze względu na swój zabawny wygląd

Chociaż Klee Kai może nie wymagać dużego podwórka, które zajmują większe husky, aby czuć się komfortowo, to nie pozwól, aby ich rozmiar sprawił, że zapomnisz, że są myśliwymi psami. Właściciele powinni być bardzo ostrożni wobec gryzoni domowych, ptaków i gadów, ponieważ instynkt zdobyczy psów Klee Kai może być bardzo wysoki, a ponieważ są bardzo sprytne, prawie zawsze znajdują sposób, aby dotrzeć do swoich ofiar, gdy nie są nadzorowane.

wad

Brak postów do wyświetlenia