Kobieta, która schudła 68 kg inspiruje nas swoją historią

0
362

Kristy, mama trójki dzieci, która schudła dzięki staromodnej diecie i ćwiczeniom, inspiruje nas swoją historią. Do tej pory schudła 68 kg, co pozwoliło jej osiągnąć rzeczy, o których nigdy nie myślała, że są możliwe.

Po pozbyciu się nadwagi większość ludzi twierdzi, że to nie fizyczna przemiana ma znaczenie. Zmiany mentalne i emocjonalne, których doświadczasz, są o wiele bardziej znaczące, ponieważ widzisz świat nowymi oczami.

Po tym, jak straciła na wadze, Kristy mówi, że może zrobić więcej ze swoimi dziećmi i mężem. Teraz lubią takie aktywności, jak wędrówki piesze i długie spacery. Przed utratą wagi nie mogła robić takich rzeczy ze swoją rodziną, więc jest bardzo wdzięczna.

Stawanie się zdrowszym przekształciło całe życie Kristy, od jej relacji z samą sobą po otaczających ją ludzi. Oto jej historia o tym, jak schudła i porady, które oferuje innym osobom będących na podobnej ścieżce.

Mama trójki dzieci straciła na wadze, oto jej inspirująca historia

„Zaczęłam w grudniu 2018 roku, kiedy zaczęłam nie rozpoznawać, kim jestem. Wiedziałam, że muszę po prostu zacząć wprowadzać pewne zmiany, po prostu nie wiedziałam, jak” – mówi Kristy. „Zaczęłam więc od małych rzeczy i pierwszą rzeczą, z której zrezygnowałam, była zwykła woda gazowana. A potem zaczęłam wprowadzać inne drobne zmiany, takie jak przejście z jedzenia smażonego na jedzenie z grilla”.

Zaczęła również zmniejszać wielkość porcji o połowę, co pomogło zmniejszyć jej ogólne spożycie kalorii. Dodatkowo Kristy zdecydowała się jeść więcej warzyw i świeżej żywności, zwiększając energię i dostarczając niezbędnych składników odżywczych. Kiedy ludzie jedzą więcej owoców i warzyw, szybciej osiągają uczucie sytości. Dzieje się tak, ponieważ żywność z natury ma więcej błonnika i objętości niż produkty przetworzone.

Czytaj: Błonnik – co to jest i do czego jest nam potrzebny?

Instagram

„W końcu dołączyłam do społeczności internetowych, które mówiły więcej o zdrowym stylu życia, i w końcu odkryłam liczenie kalorii. I to właśnie było najważniejsze przez całą moją podróż do utraty wagi” – powiedziała Kristy.

Oprócz zdrowego odżywiania, Kristy w końcu zaczęła ćwiczyć. Zarówno dieta, jak i ćwiczenia fizyczne odgrywają rolę w utracie wagi, chociaż jedzenie, które spożywasz, ma większy wpływ. Jednak Kristy straciła na wadze i wzmocniła się, zobowiązując się do regularnych treningów.

„Więc jeśli chodzi o trening, zaczęłam ćwiczyć około 4-5 miesięcy od utraty wagi. Mój tata miał wypadek i odmawiał pójścia na fizjoterapię. Powiedziałam mu więc: jeśli pójdziesz na fizjoterapię, ja pójdę na siłownię. Tak więc, aby wesprzeć mnie w mojej podróży do zdrowia, zaczął chodzić na fizjoterapię, a ja zaczęłam chodzić na siłownię i po prostu chodzę dalej” – wyjaśniła Kristy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zaczęła swój trening od czegoś zabawnego, rutyny tanecznej zwanej Zumba. Wiele kobiet ułatwia sobie ćwiczenie uczęszczając na zajęcia taneczne, jeśli nie są zaznajomione ze sprzętem do ćwiczeń. Niektórzy po prostu lubią taniec i treningi, które „płyną” bardziej niż tradycyjne zajęcia.

„W końcu zaczęłam chodzić na różne zajęcia oferowane przez siłownię, które obejmowały takie rzeczy jak podnoszenie ciężarów. Więc w końcu poczułam się komfortowo z używaniem tych rzeczy i szukałam w Internecie, jak korzystać ze sprzętu na siłowni. Zajęłam się także jazdą na rowerze, to teraz robię i naprawdę kocham” – powiedziała Kristy.

Czytaj: Poznań: bezpłatna komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy

Kristy schudła, ale po drodze napotkała wyzwania

Największą przeszkodą, jaką Kristy napotkała w swoim dążeniu do utraty wagi, była ona sama. Negatywne mówienie do siebie dotyka większości z nas, a ci, którzy schudli, mogą zaświadczyć, jak wpłynęło to na ich podróż. Kiedy ten głos w Twojej głowie mówi, że nie jesteś wystarczająco dobra, może to powstrzymać Cię przed osiągnięciem swoich celów.

W połowie swojej podróży Kristy zdała sobie sprawę, że jej negatywne mówienie do samej siebie raniło jej umysł i ciało. Jeśli chciała iść dalej, musiała zmienić swój pogląd na siebie, nie tylko na swój fizyczny wygląd.

„Nie miało znaczenia, jak dobrze wyglądałam na zewnątrz, jeśli w środku czułam się źle i negatywnie o sobie myślałam” – powiedziała Kristy.

„Tak więc moja podróż zdrowia zmieniła się również w podróż po zdrowie psychiczne. W sumie straciłam 68 kg, co motywowało mnie do działania”.

Powiedziała, że bycie wolnym od bólu zachęca ją również do kontynuowania zdrowego stylu życia. Częste bóle stawów i pleców z powodu nadwagi mogą powodować zmęczenie psychiczne. Tak więc Kristy mówi, że jest wdzięczna, że już się tak nie czuje.

Również obawy związane z nadwagą, takie jak łamanie krzesła lub brak wystarczającej ilości jedzenia, zniknęły po tym, jak straciła na wadze. Dodała, że nie myślenie już o jedzeniu uwolniło jej umysł do skupienia się na innych rzeczach.

Gdyby mogła udzielić porady tym, którzy chcą schudnąć, powiedziałaby: „po prostu zacznij”. Nawet jeśli nie zaczniesz działać, nadal możesz na początku wprowadzać małe zmiany. Opróżnianie spiżarni z niezdrowej żywności, uczęszczanie na siłownię lub wprowadzanie innych drobnych zmian może mieć ogromne znaczenie.

„Ale myślę, że najważniejszą rzeczą jest nie poddawać się. Będzie ciężko, będzie ciężko, będzie to wyzwanie, ale nie poddawaj się. Jesteś tego warta. Jesteś warta każdej przeszkody, którą napotkasz, i możesz przez nią przejść, obiecuję ci” – podsumowała Kristy.

Pixabay

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak mama trójki dzieci straciła na wadze (i utrzymała ją)

Znasz mentalną i fizyczną walkę, którą trzeba przejść, jeśli kiedykolwiek schudłaś. Jednak Kristy odkryła, że aspekt mentalny okazał się największym wyzwaniem, ponieważ Twoje ciało podąża za umysłem. Innymi słowy, Twoje ciało porusza się tylko wtedy, gdy robi to Twój umysł. A zmiana ludzkiego mózgu nie następuje z dnia na dzień.

Osiągnięcie swoich celów wymaga drobnych zmian w Twojej rutynie i sposobie myślenia każdego dnia. Na przykład decyzja o praktykowaniu pozytywnych afirmacji może pomóc zmienić koncentrację i zwiększyć energię mentalną. Bez względu na to, jaką wybierzesz ścieżkę, pamiętaj tylko, aby kochać siebie tam, gdzie jesteś teraz. Pamiętaj, że Twój sposób myślenia przyciąga Twoją rzeczywistość, więc wybierz odpowiednio.

wad

Brak postów do wyświetlenia