Kobieta kupiła Chevroleta 64 lata temu i od tego czasu nim jeździ

0
64
views
Zdjęcie: YouTube

Przeciętny człowiek w ciągu swojego życia kupuje 9,4 auta. Jednak wielu kierowców nie potrafi się rozstać ze swoim samochodem, który naprawdę kochają.

Tak jest w przypadku starszej pani o imieniu Grace Braeger. Kupiła Chevroleta z 1957 roku w tym samym roku, w którym został wypuszczony na rynek i od tego czasu nim jeździ — to już 64 lata!

W 1957 roku Braeger kupiła samochód za 2250 dolarów, tuż przed wypuszczeniem na rynek modeli z 1958 roku. Jej konkretny samochód był demonstratorem, co oznacza, że był używany jako model wystawowy w salonie dealera samochodów.

Był rok 1957 i Grace Braeger kupiła swój pierwszy samochód. 64 lata później nadal nim jeździ.

Chevy z 1957 roku, jak jest często znane, jest ikoną samochodów. W momencie premiery był popularny wśród kierowców wyścigowych, a późniejszy model (Chevrolet 409) zainspirował nawet do stworzenia piosenki Beach Boys, 409.

Chevy z roku 1957 jest teraz bardzo poszukiwanym klasycznym samochodem kolekcjonerskim, ale Braeger nie posiada tego samochodu jako symbolu statusu. Nadaj jeździ tym samochodem, bo po prostu go kocha.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

W wideo wyprodukowanym przez Milwaukee Journal Sentinel, Braeger udziela wywiadu na temat swojego samochodu.

„Zdecydowałam się zatrzymać samochód przez te wszystkie lata, ponieważ nie miałam powodu, aby z niego zrezygnować” – mówi. „Nie widzę powodu, aby kupować inny”.

Dziś Braeger nie jeździ zbyt daleko, ale w przeszłości używała swojego Chevy’a z 1957 roku do długich podróży. I o dziwo, klasyczny samochód jest w niemal idealnym stanie.

„Wychowałam się w czasach Wielkiego Kryzysu i nauczyliśmy się dbać o wszystko” — wyjawia Braeger. „Myślę, że miało to duży wpływ na to, że nadal mam ten samochód do dziś”.

Czytaj: Le Jamais Contente: pierwszy samochód jadący z prędkością 100 km/h

Twitter

Czytaj: Na autostradzie Krakowa powstanie dodatkowy trzeci pas