Kobieta odkrywa, że jej pies bawi się w aportowanie z sąsiadem

0
391
Zdjęcie: BRITTNEY REYNOLDS

Kobieta odkrywa, że jej niestrudzony pies potajemnie bawi się w aportowanie przez płot z sąsiadem przy każdej możliwej okazji.

Każdy pies jest inny, jeśli chodzi o zabawę w aportowanie. Niektóre psy nie są zainteresowane graniem, podczas gdy inne mają obsesję na punkcie gry i nie przestaną grać, dopóki ich ludzcy przyjaciele nie zmuszą ich do zaprzestania.

Istnieje wiele powodów, dla których psy uwielbiają bawić się w aportowanie. Po pierwsze, większość psów jest genetycznie predysponowana do ścigania poruszających się obiektów, niezależnie od tego, czy jest to samochód, czy wiewiórka. Instynktownie sprowadzają zdobycz do swoich legowisk.

„Po polowaniu czasami wilk przenosi zdobycz z powrotem do legowiska, aby bezpiecznie ją spożyć ze sforą, zasadniczo „zabierając” obiad dla rodziny” – powiedziała Katelyn Schutz, certyfikowana profesjonalna trenerka psów w Wisconsin Pet Care. „Sugeruje się, że gra w aportowanie u naszych domowych psów jest prostą odmianą tego zachowania „niosącego zdobycz”.

Aportowanie stymuluje również ośrodki nagrody w mózgu psa, więc gdy zaczną się bawić, nie chcą przestać. Bounder, czarny labrador Brittney Reynolds, nie może się nacieszyć łapaniem i gonieniem piłki tenisowej.

„Ma obsesję” – powiedziała Reynolds w rozmowie z The Dodo. „Będzie grał w aportowanie, dopóki nie przestanę mu rzucać piłki”.

@brittneygoes

He brings it back to the edge of the fence. #blacklab #doglover #SeeHerGreatness

♬ Home – Edith Whiskers

Obsesja Boundera na punkcie gry doprowadziła go do tego, że poprosił sąsiada Brittney, aby pobawił się z nim, kiedy ona tego nie zrobiła. Odkryła, że pewnego dnia gra odbywała się w tajemnicy, kiedy wyszła na zewnątrz, aby zobaczyć, dlaczego Bounder szczeka i odkryła, że prosił sąsiada, aby się z nim pobawił.

„Sąsiad siedział na swoim tylnym patio z pistoletem na kulki na stole, a Bounder patrzył na niego i szczekał na niego, sugerując, że chce zagrać” – powiedziała Brittney. „Próbowałam mu powiedzieć, żeby przestał szczekać, ale sąsiad wstał i zaczął strzelać w jego stronę. To było takie urocze. Podeszłam i podziękowałam mu za zabawę z moim psem i dowiedziałam się, że robią to od jakiegoś czasu.

Sąsiedzi mieli pistolet na piłki, żeby bawić się w aportowanie ze swoją suczką Laylą.

Czytaj: Noc Muzeów 2022 we Wrocławiu. Zobacz, jakie miejsca odwiedzisz za darmo

Brittney udostępniła wideo, na którym Bounder i sąsiad bawią się razem, i stało się to popularne, otrzymując ponad 6,8 miliona wyświetleń. „Właśnie dowiedziałam się, że mój sąsiad i mój pies bawią się w aportowanie przez płot” – napisała do wideo.

Niektórzy komentatorzy uważali, że gra była świetna zarówno dla psa i sąsiada. „Właśnie obejrzałam wszystkie Twoje filmy na ten temat i jestem zakochana w tej historii! Twój pies ma nowych dziadków i ma powód, by pozostać aktywnym” – napisała Monica.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

@brittneygoes

Caught the neighbor playing with a Bounder again. He looks forward to this. #goodneighbors #doglovers #Totinos425

♬ Pieces (Solo Piano Version) – Danilo Stankovic

„Jestem wielką miłośniczką psów i zawsze cieszę się, widząc, jak inni tak dobrze traktują psy” – powiedziała Brittney o swojej sąsiadce.

„Nasze psy to nasza rodzina i myślę, że można wiele powiedzieć o człowieku po tym, jak traktuje zwierzęta”. Brittney udostępniła kolejne wideo, które pokazuje, że gra polegająca na aportowaniu przez płot wciąż się toczy.

Czytaj: Pozycja, w której śpi Twój pies, dużo ci o nim mówi. Oto 6 pozycji – sprawdź, co one oznaczają