Kobieta robi zdjęcia ludziom, których spotyka w drodze do pracy

0
411

Większość z nas jeździ do pracy środkami transportu publicznego. Można tam spotkać wiele różnych i ciekawych ludzi. Większość z nich jest zwykle zajęta myśleniem o nadchodzącym dniu, marzeniami, zajęta telefonami lub książkami.

Dina Alfasi, izraelska inżynier pracująca w szpitalu, wykorzystuje te chwile, aby uchwycić proste, ale piękne portrety zagubionych w myślach nieznajomych. Codziennie dojeżdżając do pracy, używa iPhone’a do fotografowania prostych chwil życia.

„Inspirują mnie małe chwile, które zdarzają się każdego dnia. Moja praca jest świadectwem opowiadania historii za pomocą jednego zdjęcia i dowodem na to, że wystarczy się rozejrzeć, aby znaleźć magiczne chwile” – powiedziała Dina w wywiadzie dla Bored Panda.

Więcej informacji: Instagram | Facebook

1.

dinalf

„Każdego dnia korzystam z transportu publicznego z mojego rodzinnego miasta do pracy w północnym Izraelu. Pracuję jako inżynier-architekt. To właśnie podczas tej podróży zaczęłam używać iPhone’a do fotografowania innych pasażerów” – powiedziała Dina.

2.

„Staram się przekazać emocje w fotografii. Dlatego szukam ludzi, którzy sprawiają, że zatrzymuję się na chwilę i zastanawiam się, jaka jest ich historia? Staram się uchwycić głębię ludzkiej złożoności poprzez fotografowanie nieznajomych w codziennych dojazdach, staram się uchwycić zarówno coś intymnego, jak i wrażliwego w sposobie życia człowieka w przestrzeni publicznej. Moje codzienne fotografie ukazują coś z natury znajomego w każdym z nieznajomych, pogrążonych w myślach gdzieś w drodze.”

Blue link: https://www.tbgtechco.com

3.

4.

„Zaczęło się od tego, że chciałam po prostu jakoś zająć czas w transporcie publicznym. Później to ewoluowało i stało się bardzo ważną częścią mojej twórczości i mojego życia w ogóle. Czuję, że w tym czasie biorę mały udział w dokumentowaniu życia.”

Czytaj: Luksemburg jest pierwszym krajem, który wprowadził bezpłatny transport publiczny

5.

6.

„Dostępność aparatu w iPhonie, który jest zawsze przy mnie, pozwala mi robić zdjęcia szybko i bez zwracania na siebie uwagi. Więc gdy tylko znajdę coś interesującego, od razu sprawdzam oświetlenie, warunki i zastanawiam się, pod jakim kątem warto zrobić zdjęcie” – mówi Dina o procesie fotografowania.

7.

8.

„Moją ulubioną częścią jest czytanie komentarzy od ludzi, którzy do mnie piszą po obejrzeniu mojego zdjęcia, tego, jak opowiadają mi, jak poczuli się po zobaczeniu tego zdjęcia, że przypominało im to coś lub kogoś, i tak dalej. To zawsze ekscytujące i nieoczywiste”. Dina powiedziała również, że nie lubi czuć, że przegapiła wspaniałe ujęcie.

9.

10.

Dina pracuje jako inżynier-architekt. Lubi też spędzać czas na plaży i w skateparku, gdzie robi zdjęcia innego typu. Powiedziała, że inspirują ją wspaniali fotografowie z całego świata.

11.

12.

Jeśli podoba Ci się to, jakie Dina robi zdjęcia swoim iPhonem, śledź ją w mediach społecznościowych i okaż jej trochę miłości!

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Jak widzimy, każdy z nas codziennie pisze swoją historię i toczy swoją wewnętrzną walkę ze swoimi myślami.

Czytaj: Poznań: lodowisko Chwiałka już czynne – otwarcie sezonu.