Kobiety są bardziej skłonne do złości za kierownicą niż mężczyźni

0
377
Zdjęcie: lifter.com.ua

Zgadzasz się z tym?

Kobiety jeżdżą bardziej agresywnie niż mężczyźni. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjski oddział marki Hyundai. Badanie zostało przeprowadzone wśród 1000 brytyjskich kierowców.

Koreańska marka podaje nawet dokładne liczby: kobiety za kierownicą są średnio o 12% bardziej wściekłe niż mężczyźni. Kobiety za kierownicą częściej trąbią na inne samochody na drodze. Ponadto są o 14% bardziej wściekłe na pasażera, który mówi cenne wskazówkami, a o 13% mniej tolerancyjne wobec kierowców, którzy zapominają włączyć kierunkowskazy.

Podczas badania uczestnicy oceniali swoje reakcje emocjonalne na różne bodźce, w tym dźwięki, zapachy, wrażenia dotykowe i smakowe, w ramach różnych scenariuszy jazdy.

Czytaj: 7 najczęstszych błędów popełnianych przez młodych kierowców

Kierownik badania Patrick Fagan, psycholog behawioralny z University of Goldsmiths w Londynie, uważa, że ​​przyczyną agresji kobiet-kierowców są starożytne instynkty. Kobiety mają bardziej rozwinięte instynkty „obronne”, co sprawia, że ​​są one bardziej dostrzegane w niebezpieczeństwach i bardziej agresywnie na nie reagują.

Badanie wykazało również, że istnieją dwie dominujące emocje, które wywołuje w ludziach jazda samochodem: szczęście i poczucie wolności oraz złość, gdy kierowca odczuwa utratę kontroli nad sytuacją. 

51% respondentów przyznało, że to poczucie wolności jest powodem ich zamiłowania do jazdy. Kolejne 19% wymieniło mobilność, a 10% – niezależność.

Według naukowców śpiewanie podczas jazdy sprawia, że ​​54% kierowców czuje się szczęśliwych. Osiem na dziesięciu słucha muzyki w samochodzie. 

Co myślisz o wynikach badania? Ty często się wkurzasz za kierownicą na innych użytkowników drogi?

Czytaj: 21 dróg, którymi musisz się przejechać. Widoki są nieziemskie!

Blue link: https://www.tbgtechco.com

wad

Brak postów do wyświetlenia