Kolejne miejsce, które zakazuje sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach

0
79
Nowy Jork właśnie zakazał sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach!

Brawo! Nowy Jork zostaje dziesiątym stanem, który zakazuje sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Gubernator Kathy Hochul podpisała w piątek ustawę, która sprawi, że Nowy Jork stanie się 10. stanem, który zabrania sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Członkini zgromadzenia Linda B. Rosenthal ogłosiła w piątek, że jej ustawa, New York Cruelty-Free Cosmetics Act, została podpisana.

Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2023 roku.

Nowy Jork dołącza do Kalifornii, Nevady, Illinois, Hawajów, Maryland, Maine, New Jersey, Wirginii i Luizjany, w których panuje ten sam zakaz. Już ponad 40 krajów zabrania testowania kosmetyków na zwierzętach i sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Czytaj: Nevada oficjalnie zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach

Ustawa zabrania sprzedaży kosmetyków, które wymagają nowych testów na zwierzętach w celu ustalenia ich bezpieczeństwa; zamiast tego producenci będą musieli stosować szeroko dostępne metody testowania bez udziału zwierząt. Kosmetyki znajdujące się obecnie w sprzedaży pozostaną dostępne, zgodnie z komunikatem prasowym.

Projekt ustawy, po raz pierwszy przedstawiony przez członkinię zgromadzenia Lindę B. Rosenthal i senator Alessandrę Biaggi, przeszedł przez Zgromadzenie w maju 2022 roku.

„Dzięki temu nowemu prawu zwierzęta nie będą już krzywdzone w służbie ludzkiej pogoni za pięknem. Jestem dumna, że współpracowałam z Cruelty Free International przy wprowadzaniu tych przepisów do prawa i nie mogę się doczekać, aż więcej stanów pójdzie w ślady Nowego Jorku” – powiedziała Rosenthal.

Czytaj: Nowy Jork: uderz w worek treningowy i wyładuj złość

Organizacje, takie jak The Personal Care Products Council (PCPC) wyraziły poparcie dla uchwalenia ustawy, twierdząc, że przepisy „pomogą nam chronić dobrostan zwierząt, jednocześnie wspierając nowoczesne podejście do zapewnienia bezpiecznych i innowacyjnych produktów, którym konsumenci ufają i cieszą się nimi każdego dnia”.

„Ochrona bezpieczeństwa ludzi poprzez testowanie kosmetyków jest niezwykle ważna, ale nie oznacza to, że zwierzęta muszą służyć naszym kosztem naszemu dobru” – powiedziała senator Alessandra Biaggi.

Czytaj: Kuba Wiśnik – nastolatek, który z darów lasu tworzy naturalne kosmetyki

„Zwierzęta służą jako środek do bezwarunkowej miłości i wsparcia, i nigdy nie powinny być narażone na nadużycia lub niebezpieczne warunki, a nowojorczycy jasno dali do zrozumienia, że nie będziemy tolerować ich złego traktowania”.

wad

Brak postów do wyświetlenia