Kolumbia zakazała testowania kosmetyków na zwierzętach

0
456

To pierwszy kraj w Ameryce Łacińskiej, który wprowadził to prawo, a ktokolwiek dopuści się jego wykroczenia, musi liczyć się z karą za nieposłuszeństwo.

Senat Kolumbii zatwierdził ustawę, przekonując, że nie trzeba nikogo krzywdzić, żeby dobrze wyglądać.

„Przez lata popełniliśmy błąd, uważając się za gatunek lepszy od innych, do tego stopnia, że ​​testowaliśmy produkty na zwierzętach niezależnie od szkód, jakie doznają. Być może byłoby to uzasadnione, jeśli chodzi o narkotyki, ale robienie tego z kosmetykami jest dość samolubne”.

Biorąc pod uwagę ten scenariusz, Senat Republiki Kolumbii zatwierdził ustawę zakazującą eksperymentowania z produktami kosmetycznymi na zwierzętach.

Ustawa 2047 z 2020 roku zabrania testowania produktów kosmetycznych i ich składników lub kombinacji na zwierzętach.

Import, eksport, produkcja i komercjalizacja tych produktów również są zakazane. Zakaz wejdzie w życie w pełni w sierpniu 2024 roku. Wspomniana ustawa obejmuje tworzenie zachęt do opracowywania i stosowania alternatywnych modeli oraz unikania testów na zwierzętach.

W ten sposób kraj Ameryki Południowej jako pierwszy na kontynencie przejmuje taką ustawę.

Czytaj: Nevada oficjalnie zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach

Naruszenie tego zakazu pociągnie za sobą sankcje i grzywny, które zostaną nałożone przez Narodowy Instytut Leków i Nadzoru Żywności.

Ponadto rząd krajowy będzie zobowiązany do tworzenia zachęt w celu wzmocnienia zdolności krajowych laboratoriów i krajowych instytucji badawczych do opracowywania i stosowania alternatywnych modeli w celu uniknięcia testów na zwierzętach.

Należy zaznaczyć, że projekt ten był przedmiotem dyskusji od dwóch lat, ale został ostatecznie przyjęty. J jest to duży krok naprzód w obronie praw zwierząt.

Warto wiedzieć, że są tacy, którzy bronią tych, którzy nie mają głosu, mówimy o niewinnych, nadużywanych przez lata zwierzętach. Teraz każdy, kto chce robić interesy z krajem Ameryki Łacińskiej, musi upewnić się, że nie przeprowadzano testów na zwierzętach.

Miejmy nadzieję, że zainspiruje to nie tylko resztę Ameryki, ale także resztę świata.

Czytaj: Kawiarnia wykonana z… kartonu, czyli architektura przyjazna środowisku.

johannesfloe.com – Art to remember