Kontrowersyjna platforma pozwala być gwiazdą własnego programu Reality Show

0
172

Czy kiedykolwiek chciałeś zarabiać pieniądze, zmieniając swoje codzienne życie w reality show, do którego każdy mógłby dostroić się z dowolnego miejsca na świecie? Okazuje się, że naprawdę możesz to zrobić.

SpiedLife to rozwijająca się międzynarodowa platforma dokumentalna, która zasadniczo pozwala ludziom zamienić swoje życie w reality show za pomocą kamer internetowych.

Jeśli nie masz problemu z zainstalowaniem kilku kamer internetowych w domu i transmitowaniem swojego życia do zupełnie obcych ludzi 24 godziny na dobę, Twoje przeciętne życie może zamienić się w program telewizyjny w stylu „Big Brother„.

SpiedLife umożliwia streamerom utrzymywanie kontaktu z odbiorcami za pośrednictwem czatów, śledzenie popularności ich kanału i płacenie im za dzielenie się swoim życiem na platformie. Jednak w czasach, gdy prywatność jest traktowana poważniej niż kiedykolwiek, wielu uważa, że SpiedLife może mieć ciemną stronę.

„Jesteśmy podekscytowani rozwojem platformy SpiedLife” – powiedział w zeszłym roku Mario Sacco, dyrektor ds. obsady SpiedLife. „Nadal przyciągamy publiczność z całego świata, w tym ponad 10 milionów wyświetleń miesięcznie. Pierwsza platforma tego rodzaju, SpiedLife, otwiera drzwi do eksperymentowania z nowymi zwyczajami i kulturami, pokazując prawdziwe życie na całym świecie z kilkoma prostymi ograniczeniami… zgodnością z lokalnymi przepisami i niepokazywaniem nagości i seksu”.

Podczas gdy niektórzy ludzie, którzy transmitują w SpiedLife, to właściciele barów, pubów lub klubów, zasadniczo promujących swoje firmy za darmo, większość to zwykli ludzie, dla których pomysł strumieniowania swojego przeciętnego, nudnego lub dziwacznego życia jest intrygujący.

Czytaj: W Krakowie otwiera się Królicza Kawiarnia

Wydaje się, że większość użytkowników SpiedLife znajduje się we Włoszech, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że firma stojąca za platformą, Visioray, ma również siedzibę w kraju europejskim. Ale przeglądając różne strumienie na stronie głównej SpiedLife, można znaleźć użytkowników między innymi z Ukrainy, Filipin i Rosji.

Być może nic dziwnego, że Visioray jest również firmą stojącą za Skyline Webcams, siecią panoramicznych kamer HD pokazujących na żywo materiał z różnych lokalizacji na całym świecie. Obecnie miliony ludzi dostrajają się codziennie, aby podziwiać różne atrakcje turystyczne, od tętniących życiem miast po dziewicze pustynne oazy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Nie można zaprzeczyć, że SpiedLife to interesująca koncepcja, ale pomysł ujawnienia większości aspektów życia osobistego, czasami w tym dzieci, może być trudny do zniesienia dla wielu osób.

„Dla dziecka i większości ludzi dom jest miejscem, w którym mogą się schronić i być sobą” — napisał jeden z użytkowników. „Jeśli dzieci chcą zachować się niemądrze, tańczyć jak szalone, wpadać w złość lub po prostu odpoczywać, mogą to w domu zrobić bez obawy osądzenia ze strony świata zewnętrznego. Umieszczenie ich przed kamerą ogranicza to, co czują, że mogą, a czego nie mogą zrobić, lub zrobią coś, co powinno być prywatne i będzie transmitowane.

Ale to nie powstrzymało twórców przed wykorzystaniem SpiedLife jako źródła treści wideo.

Czytaj: Tancerka zmieniła kostium w połowie występu i zaskoczyła

wad

Brak postów do wyświetlenia