Ksiądz przechylił kieliszek, po wypiciu był bardzo zdziwiony. Przerwano mszę.

0
847
Arcybiskup bardzo się zdziwił, że nie wypił wina tylko inny trunek. Zdjęcie: YouTube

Podczas Eucharystii arcybiskup wypił zawartość kieliszka. Po chwili nie umiał ukryć zmieszania i zdziwienia. Po chwili przerwano mszę.

W świątyni św. Jana Chrzciciela w La Valletcie odbywała się msza otwierająca proces kanonizacyjny kandydata do wyniesienia na ołtarze. Mszę odprawiał arcybiskup Malty Charles Scicluna.

Nagranie z mszy udostępniły wszystkie włoskie media

Podczas nagrania widać jak arcybiskup podnosi kielich, wypija jego zawartość i ze zdziwieniem zagląda do środka kielicha. Po jego minie widać, że coś jest nie tak. Można się domyślać, że zawartością kielicha nie było wino mszalne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tomasz Sekielski pokazał zwiastun filmu o pedofilii w polskim Kościele

Arcybiskup po chwili przekazuje kielich do drugiego księdza, który potwierdza mu, że w kielichu nie ma wina, tylko inny trunek. Zgodnie z obrządkiem katolickim w kielichu m się znajdować wino symbolizujące krew Chrystusa.

Z racji, że w kielichu nie było wina, arcybiskup podjął decyzję o przerwaniu mszy.

Co znajdowało się w kielichu?

Włoskie media donoszą, że w kielichu zamiast wina znalazło się whisky. Proboszcz parafii nie wytłumaczył za dużo całej sytuacji i jak do tego doszło. Lakonicznie przekazał mediom, że kościelny przyznał się do pomyłki. I na tym się skończyło. Nie wyjaśnił jak mogło dojść do sytuacji pomylenia wina z whisky.

Poniżej możesz zobaczyć całą sytuację i zdziwienie arcybiskupa.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zajrzyj do f7krakow.pl

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl | Fotografie: YouTube