Kuba Wiśnik – nastolatek, który z darów lasu tworzy naturalne kosmetyki

0
1075
Świetny, mądry chłopak. Brawo! Zdjęcie: facebook.com/lesnezycie

To niewiarygodne, że ten chłopak ma dopiero 15 lat, a już tworzy tak niesamowite rzeczy! Kuba Wiśnik ze wszystkiego, co znajdzie w lesie produkuje naturalne, ekologiczne i przede wszystkim zdrowe kosmetyki. Poznajcie nastoletniego zielarza z powołania!

Jego rówieśnicy spędzają czas na Facebooku, a Kuba Wiśnik z Ługów pod Lęborkiem w województwie pomorskim po lekcjach produkuje mydła i maść z żywicy, szampony z lipy, toniki z brzozy, rokitnikowy krem, naturalne syropy mocy i wiele wiele innych naturalnych kosmetyków.

Kuba potrafi wyciągnąć z natury to, co najlepsze. Ma dopiero 15 lat, a wiedzę jak produkować kosmetyki ma większą niż niejeden chemik. Las obdarza nas bardzo wieloma darami, wie to każdy z nas, ale nie każdy z nas umie te dary wykorzystać. Zwykłe bazie kotki, które kojarzą nam się z Wielkanocą, dla Kuby są lekiem na przeziębienie. Aspirynę, czyli naturalne źródło kwasu acetylosalicylowego Kuba zrywa prosto z drzewa.

Wszystkie surowce znajduje w pobliskich lasach, następnie produkuje zdrowe specyfiki. Jego kremy poza świetnym nawilżaniem, pomagają także na bóle stawów, stany zapalne, zakwasy i reumatyzm.

W wywiadzie dla portalu nadmorski24.pl, Kuba opowiada, się wzięło to nietypowe hobby.

Zaczęło się od wspólnego wypadu z wujkiem do lasu. Później zacząłem czytać książki zielarskie i przeglądać fora internetowe. Dowiedziałem się, jak zbierać zioła i co z nich robić, następnie pomyślałem o kremach, teraz interesuje mnie medycyna galenowa. Chcę się zajmować ziołolecznictwem i kosmetyką naturalną” – mówi 15-letni Kuba Wiśnik, mieszkaniec miejscowości Ługi.

Chłopak poświęca zielarstwu każdą wolną chwilę. Jak na razie z jego dobrodziejstw korzysta głównie rodzina i znajomi, ale Kuba ma bardzo ambitne plany. W przyszłości chce otworzyć własną firmę. Mówi, że preparaty w sklepach często są szkodliwe. On skupia się w 100% na naturalnych składnikach. A jak można zaobserwować na jego profilu na Facebooku chętnych na jego naturalne produkty jest bardzo dużo. Dużo osób się pyta, kiedy będzie można zakupić jego cuda natury.

zdjęcie: facebook.com

Chcę iść w kierunku kosmetologii i ziołolecznictwa. Jest to zdecydowanie dobry czas na promowanie ekologii i kosmetyków bio. W ogóle ekologia jest dla mnie na pierwszym miejscu” – mówi Kuba.

Nastolatek, aby zarazić swoją pasją większą liczbę osób zaczął prowadzić warsztaty zielarsko-kosmetyczne. Każdy, kto chce nauczyć się czegoś ciekawego i mieszka blisko Bielawy, może wpaść i posłuchać tego młodego, pełnego pasji nastolatka.

Syrop z sosny. Zdjęcie: facebook.com

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony Leśne życie. Jest to oficjalna strona prowadzona przez Jakuba Wiśnik.

zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olej z pestek malin kryje prawdziwe bogactwo! Gdzie go dostać i na co działa?

Rajskie mydła. Zdjęcie: facebook.com
Kolejne naturalne mydła. Zdjęcie: facebook.com
Ten syrop cudownie pachnie! Zdjęcie: facebook.com
Powoli szafa staje się pełna rajskich kosmetyków. Zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl

wad

Brak postów do wyświetlenia