Kuzyni rozdzieleni podczas Holokaustu ponownie zjednoczyli się po 75 latach

0
359

II wojna światowa rozdzieliła miliony rodzin, a niewiele miejsc było gorszych niż Niemcy kontrolowane przez nazistów.

Na szczęście coś pozytywnego może wyniknąć z tego okropnego czasu, nawet 75 lat później. Ci bliscy kuzyni zostali rozdzieleni podczas Holokaustu i nigdy nie sądzili, że zobaczą się ponownie. Zakładali najgorsze, dopóki nie spotkali się trzy czwarte wieku później!

Morris Sana i Simon Mairowitz dorastali w Rumunii w 1930 roku. Ich rodziny były niesamowicie zżyte, a kuzyni dorastali bardziej jak bracia. Spędzali każdą wolną chwilę razem i zawsze się bronili.

Wkrótce jednak wszystko się zmieniło. Naziści najechali Rumunię w 1940 roku i wszyscy musieli uciekać z kraju. Niestety ich rodziny uciekły w przeciwnych kierunkach i chłopcy już nigdy się nie spotkali. Bez możliwości skontaktowania się ze sobą, każdy zakładał najgorsze.

Czytaj: Szokujące kolorowe zdjęcia, które pokazują prawdziwy horror Holokaustu

Miliony ludzi zginęło w obozach koncentracyjnych podczas Holokaustu i tak łatwo mógł to być jeden lub obaj z tych chłopców. Ale obojgu udało się uciec. Simon uciekł do Wielkiej Brytanii, a Morris do Izraela.

Minęło wiele, wiele lat i wydarzyło się wiele zmian. W związku z tym siostrzenica Morrisa zaczęła szukać na Facebooku zaginionej rodziny. Tam natknęła się na córkę Simona. Dziewczyny podzieliły się tym, co wiedziały i wkrótce wszyscy odkryli całą historię. Siła mediów społecznościowych!

Czytaj: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Morris i Simon ponownie spotkali się w Tel Awiwie w Izraelu. Kuzyni są niesamowicie emocjonalni, Morris natychmiast powiedział: „Dobrze Cię widzieć!”, przytulając swojego dawno zaginionego krewnego. Łzy płynęły mu po policzkach, ale Simon uspokajał swojego kuzyna. „Mamy się teraz” – powiedział. „I będziemy się spotykać”.

Obejrzyj emocjonalne spotkanie kuzynów poniżej. To ogromne szczęście, że ta rodzina zaczyna naprawiać relacje zerwane przez Holokaust. Kuzyni mają nadzieję, że pozostaną w kontakcie i będą się widywać jak najczęściej.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org