Las sekwojowy w Australii jest jak wejście do magicznego królestwa

0
308
Zdjęcie: Twitter

Tkana sztuka drzewna nadaje temu wysokiemu australijskiemu lasowi odrobinę mistycznej fantazji.

Tysiące kalifornijskich sekwoi stoi wysoko w australijskim lesie, posadzonych w równych rzędach z dala od swojej ojczyzny.

Sekwoje ustawione jak porządni strażnicy, górują nad ziemią, niektóre osiągają nawet 55 m wysokości. Światło słoneczne przenika przez ich liście, nakrapiając poszycie lasu i oświetlając dziwne i ogromne gniazda porozrzucane dookoła.

Kalifornijskie sekwoje wyróżniają się ekstremalną wysokością (dochodzą do 115 metrów wysokości) i nieco poziomymi gałęziami. Kora ma jasnoczerwono-brązowy kolor i, jak sama nazwa wskazuje, sekwoje to pochodzą z przybrzeżnej Kalifornii i i południowo-zachodniej części Oregonu.

Te drzewa są jednymi z najstarszych żywych organizmów na Ziemi – jak więc u licha trafiły do Australii? Historia głosi, że drzewa posadzono w 1930 roku w ramach programu odbudowy. Posadzone równo miały pomóc kontrolować chwasty, które zaczęły się rozwijać na wcześniej oczyszczonym terenie.

Czytaj: Przekształcono jeden kawałek sekwoi w gigantyczną ośmiornicę

Zdjęcie: Twitter

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

Spacer po kalifornijskim lesie sekwoi w East Warburton w Australii jest jak wejście do magicznego królestwa. Natkniesz się na ptasie gniazda tak duże, że przyrosłyby nawet do smoczych jaj i okrągłe kręgi utkane z patyków, które wyglądają jak portale do innego świata.

Ta sztuka drzewa, zbudowana z gałązek i gałęzi, dodaje zaczarowanego klimatu lasu. Wnosi odrobinę mistycznej fantazji do lasu pierwotnie zasadzonego w celach praktycznych.

Redwood Forest przyciąga wielu turystów, właśnie ze względu na artystyczny charakter. Często można znaleźć prace artysty Davida Digapony porozrzucane po lesie. Jego dzieła, które tworzy, splatając ze sobą opadłe gałęzie, wnoszą nieco niespodziewanego uroku do uporządkowanego lasu.

johannesfloe.com – Art to remember