Lekarze usunęli metalowe gwoździe i śruby z żołądka mężczyzny

0
266
Zdjęcie: Edge2Edge Media/Unsplash

Chirurdzy w szpitalu na Litwie spędzili ponad trzy godziny na ratowaniu życia mężczyzny, który z jakiegoś powodu połknął w ciągu ostatniego miesiąca ponad kilogram metalowych przedmiotów.

Litewskie media niedawno doniosły o szokującym przypadku mężczyzny, który przybył do Szpitala Uniwersyteckiego w Kłajpedzie w bałtyckim porcie Kłajpeda, skarżąc się na silny ból brzucha, ale nie wspomniał, że w ciągu ostatnich 30 dni połknął ponad kilogram metalowych przedmiotów.

Badanie rentgenowskie wykazało, że żołądek mężczyzny był pełen metalowych przedmiotów wszelkich kształtów i rozmiarów, w tym gwoździ, śrub i ostrzy.

Przygotowali mężczyznę, którego tożsamości nie ujawniono, do nagłej operacji i spędzili ponad 3 godziny na usuwaniu metalowych przedmiotów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: pl.freepik.com

„Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego” – powiedział lokalnym dziennikarzom Algirdas Slepavicius, główny chirurg szpitala w Kłajpedzie.

Chirurdzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kłajpedzie mają co roku kilkadziesiąt przypadków ciał obcych odkrytych w przewodzie pokarmowym ludzi, więc są one dość powszechne, ale sama ilość znaleziona w żołądku litewskiego mężczyzny sprawiła, że przypadek ten ma bezprecedensowy charakter.

Około 80% ciał obcych jest usuwanych w sposób naturalny, blisko 20% usuwa się endoskopowo, a mniej niż 1% wymaga operacji.

Chociaż sam zabieg nie jest bardzo skomplikowany, to sama ilość metalowych przedmiotów w żołądku pacjenta utrudniała wykonanie operacji. Lekarze obawiali się, że ostre przedmioty mogą przebić żołądek i narazić jego życie na niebezpieczeństwo, więc operowali tak szybko, jak to możliwe.

Czytaj: Monika Kasiak to najlepszy kierowca autobusu miejskiego w Krakowie

Zdjęcie: Szpital Uniwersytecki w Kłajpedzie/Facebook

Operacja trwała trzy godziny, w tym czasie usunęli dziesiątki przedmiotów o rozmiarach od kilku milimetrów do 10 centymetrów, w tym gwoździe, śruby i ostrza.

Przez cały czas lekarze używali aparatu rentgenowskiego, aby upewnić się, że usunęli wszystkie metalowe przedmioty, nawet te najmniejsze.

Lekarze nie byli w stanie dowiedzieć się zbyt wiele od pacjenta, dlaczego jego żołądek był pełen metalu, ale najwyraźniej zaczął połykać metalowe przedmioty około miesiąc temu, mniej więcej w momencie, gdy przestał pić alkohol…

Anonimowy pacjent po operacji jest w stanie stabilnym i otrzymał pomoc psychologiczną.

Czytaj: 18 najdziwniejszych rzeczy, które wykryto w ciałach innych ludzi

Zdjęcie: Szpital Uniwersytecki w Kłajpedzie/Facebook