Lekarze wyciągają tajemniczy fragment „kija” z kości ogonowej kobiety porażonej paraplegią

0
166
views

Lekarze w szpitalu w Iraku przeprowadzili niedawno skomplikowaną operację wydobycia tajemniczego ciała obcego z kości ogonowej kobiety, która była porażoną paraplegią od dwóch lat.

Irackie media niedawno doniosły o intrygującym przypadku 50-letniej kobiety, która przez dwa lata cierpiała na paraplegię i niedawno dowiedziała się, że w jej kości ogonowej tkwi tajemniczy obcy przedmiot.

Paraplegia to rodzaj paraliżu, w którym dochodzi do porażenia pary kończyn – zwykle są to kończyny dolne.

Lekarze z Oddziału Medycyny Wewnętrznej dla Kobiet w Al-Khalis General Hospital w Al-Khalis przeprowadzili serię badań, w tym prześwietlenia i zauważyli coś dziwnego w okolicy kości ogonowej. Wyglądało na to, że długie ciało obce przebiło jej kręgosłup, więc zaplanowano pilną operację.

Czytaj: Pierwsza taka operacja na Dolnym Śląsku. Lekarze wyjęli serce pacjenta, wycięli guza i wszczepili je z powrotem

Pod koniec skomplikowanej operacji dr Saleh Abdul-Mahdi Al-Saadi i jego zespół wydobyli z ciała kobiety przypominający różdżkę lakierowany drewniany fragment. Wygląda bardziej jak odłamany element dekoracyjny lub fragment kija.

Operacja zakończyła się sukcesem, a 50-letnia kobieta wraca do zdrowia w Al-Khalis General Hospital pod starannym nadzorem personelu. Jednak poza kilkoma zdjęciami nie podano żadnych innych informacji o przedmiocie ani o tym, jak znalazł się w ciele pacjentki.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Chociaż sugeruje się, że ten kij spowodował paraplegię kobiety, nie podano żadnych szczegółów na temat pochodzenia obcego obiektu ani dlaczego był ignorowany przez co najmniej dwa lata.

Czytaj: Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku otwarte!