Ludzie, którzy mają dobre relacje, nie muszą o tym mówić na Facebooku

0
415
Zdjęcie: pixabay

Być może obsesyjna potrzeba udostępniania wszystkiego online jest częścią ulepszeń w erze mediów społecznościowych. Ale czy na pewno?

Kiedy moja babcia siedziała nad rzeką i czekała na swojego „dżentelmena na białym koniu”, nie musiała robić selfie i publikować wspólnych zdjęć na Facebooku, aby udowodnić wszystkim, że dzieje się między nimi coś magicznego – no cóż, Facebooka wtedy nie było…

Sytuacja uległa zmianie od czasu, gdy jako tapety używasz zdjęcia przedstawiającego siebie i swojego partnera, i czujecie się jak na szczycie świata. Wtedy ludzie wydawali się szczęśliwsi. Czy zdrowie i dobre relacje to przeszłość?

W dzisiejszych czasach, jeśli nie udostępniasz zdjęć regularnie w mediach społecznościowych, możesz usłyszeć od partnera bądź partnerki, że unikasz zaangażowania, a to może nadwyrężyć Twój związek.

Możesz również zostać oskarżona o to, że nie jesteś dumna ze swojego partnera. Twoja przestrzeń internetowa musi być wypełniona szczegółami Twojego związku i życia. Dawno minęły czasy, kiedy związki stały się oficjalne na trzeciej randce. W dzisiejszych czasach wszystko, co musisz zrobić, to przesłać na Snapchata trzy ulubione zdjęcia i gotowe.

Czytaj: Szczęśliwa osoba nie ujawnia całego swojego życia w mediach społecznościowych!

Większość ludzi twierdziłaby, że nie ma nic złego w udostępnianiu szczegółów ich związku w Internecie. Żyjemy w erze Instagrama, Snapchata, Twittera, Facebooka i WhatsAppa. Życie wielu ludzi kręci się wokół aktualizowania kont w mediach społecznościowych, więc naturalne jest pokazywanie ludzi, których kochamy, i umieszczanie ich na kontach w mediach społecznościowych.

Nie potrzebujesz zgody online, aby być szczęśliwym

Tysiące osób uzależnionych od mediów społecznościowych cierpi na depresję od łagodnej do ciężkiej oraz na lęk społeczny. Kiedy spędzasz dużo czasu na przeglądaniu Instagrama i śledzeniu pozornie wspaniałego życia innych ludzi, istnieje duże ryzyko, że wpadniesz w tę chorobę i spróbujesz „awansować” do tych osób.

Możesz skończyć życiem, na które nie możesz sobie pozwolić i pozostać w związku, którym tak naprawdę chcesz zaimponować swoim obserwatorom online, a nie z miłości. Jeśli dojdzie do zerwania, będziesz musiała skrupulatnie usunąć wszystkie zdjęcia swojego byłego ze swoich kont i wyjaśnić zmianę swoim obserwatorom, gdy znów odnajdziesz miłość.

Twój związek nie jest współczesnym filmem romantycznym. Możesz być szczęśliwa w swoich uczuciach. Ludzi, którzy są naprawdę szczęśliwi w swoich związkach, nie obchodzi, czy są na stronie partnera, czy nie. Najważniejsze jest to, że spędzają razem jak najwięcej czasu, dzieląc się swoim życiem i razem rozwijając się. Para może nie mieć idealnego życia w mediach społecznościowych i być szczęśliwa w prawdziwym życiu. Dla niektórych idealne wirtualne życie jest wszystkim – tysiące ludzi nie widzi, jak wygląda prawdziwe życie.

Czytaj: Ta fontanna multimedialna jest wyjątkowa i zachwyca każdego!

W badaniu z 2016 roku 170 studentów będących z związku zbadano „związek między autoprezentacją online a cechami relacyjnymi offline”. Naukowcy porównali zachowanie tych, którzy byli bardziej obecni na Facebooku, i tych, którzy skupili się na tym, aby działać w prawdziwym świecie. Poinformowali, że pary offline były bardziej skłonne do pozostawania zaangażowanymi i szczęśliwymi w swoich związkach.

Prawdziwe szczęście pochodzi z bycia razem

Nie powinnaś się denerwować, gdy Twój partner zbyt długo dodaje Twoje ostatnie bombowe zdjęcie na Facebook. Powinnaś bardziej się martwić, że nie widzieliście się od jakiegoś czasu.

Twoje szczęście powinno pochodzić z rozmów w prawdziwym życiu i czasu spędzonego w towarzystwie drugiej osoby – lub czasu spędzonego na skypie, jeśli jesteś w związku na odległość. Porozmawiaj o swoim dniu, celach, marzeniach i aspiracjach. Słuchaj swojego partnera i rozkoszuj się jego miłością i uwagą. Kiedy przestajesz zwracać uwagę na to, aby zrobić idealne zdjęcie na Instagram, zwracasz większą uwagę na rzeczy, które mają znaczenie.

Czytaj: Robienie selfie oficjalnie uznane za zaburzenie psychiczne

Nie jesteś winien żadnemu obserwatorowi online dowodu, że naprawdę jesteś szczęśliwy. Nie potrzebujesz niczyjej weryfikacji ani zgody, aby Twój związek był oficjalnie zaakceptowany. Większość par online ma tylko iluzję szczęścia, która rozwija się w wirtualnej przestrzeni. W prawdziwym świecie zwykle trudno jest im prowadzić intymną rozmowę.

Budowanie silnych relacji; Budowanie dobrych relacji – oto, co możesz zrobić:

Zaplanuj randkę w swoich ulubionych lokalizacjach

Nie musisz lecieć na Zanzibar, aby zacząć. Dowiedz się, gdzie Twój partner lubi spędzać czas i umów się na randkę w tym miejscu. Spędzanie czasu w swoim ulubionym miejscu jest świetne, ale co lepsze, to przebywanie w tym miejscu z kimś, kogo darzysz uczuciem. Twoje preferencje nie muszą być takie same, ale ważne jest, aby czuć się komfortowo w życiu innych i dzielić się swoimi zainteresowaniami.

Komunikacja jest wszystkim

Związek ma tendencję do zanikania w tle, gdy brakuje komunikacji. Bądź otwarta ze swoim partnerem i rozmawiaj o wszystkim. Dzielenie się szczegółami swojego życia i planów pozwoli mu dowiedzieć się, jak jest dla Ciebie ważny. Porozmawiaj otwarcie o swoich problemach i spróbuj znaleźć rozwiązania, zanim nadwerężą one Twój związek.

Szczerość

Łatwo jest zostać uwięzionym w kłamstwach i zburzyć zaufanie. Mów prawdę od samego początku i bądź ze sobą całkowicie szczery. Nie kłam na temat swojej kariery, finansów, preferencji seksualnych, wieku ani nawet błahych rzeczy tylko po to, by dopasować się do gustu partnera. Bądź tym, kim jesteś, a jeśli Cię druga osoba nie kocha, to nie jest dla Ciebie przeznaczona.

Przeproś i wybacz

Żaden związek nie może być całkowicie doskonały, ponieważ w grę wchodzą ludzie o różnych osobowościach. Od czasu do czasu zdarzają się kłótnie. Naucz się przepraszać, gdy się mylisz i wybaczać, gdy Twój partner próbuje naprawić sytuację. Jeśli jednak Twój partner jest seryjnym oszustem lub w jakikolwiek sposób Cię wykorzystuje, najlepiej jest szybko wyjść z tak toksycznego związku. Zasługujesz na więcej.

Świętujcie swoje osiągnięcia

Bez względu na to, jak małe są te zwycięstwa, powiedz swojemu partnerowi, że jego sukcesy są również Twoimi sukcesami. Bądź naprawdę szczęśliwa z ich powodu i nalegaj na świętowanie ich osiągnięć. Świętowanie nie zawsze musi odbywać się na wystawnych przyjęciach lub luksusowych randkach. Możesz świętować przy pizzy i kilku kieliszkach wina. Ukończenie szkoły, nowa praca, nowy samochód, awans – po prostu daj znać swojemu partnerowi, że kibicujesz mu.

Twoi obserwatorzy online publikują wspaniałe komentarze do Twoich zdjęć, ale ci sami ludzie będą się z Ciebie haniebnie śmiać, gdy sprawy nie pójdą po Twojej myśli. Prawdziwe szczęście pochodzi z bycia obecnymi w życiu innych i tworzenia systemu wzajemnego wsparcia, na którym druga osoba zawsze może się oprzeć.

johannesfloe.com – Art to remember

wad

Brak postów do wyświetlenia