Magiczny świat lodowych jaskiń na Islandii

0
641
views

Miejsce, które zobaczysz na poniższych zdjęciach, wyglądało zupełnie inaczej dwa dni wcześniej – płynęła tu rzeka, a cały teren był niedostępny. Polskiemu fotografowi udało mi się uchwycić tylko to, co pozostało z nieokiełznanej siły natury.

Jakub Perlikowski od wielu lat pasjonuje się fotografią krajobrazową. To zdolny fotograf, który uwiecznił na zdjęciach piękny, magiczny świat lodowych jaskiń na Islandii.

Islandia jest krajem, w którym znajduje się wiele lodowców wypełniających krajobraz ekscytującymi lodowymi formami terenu, takimi jak wysokie klify, lodowe szczeliny, równiny pokryte śniegiem, lodowcowe laguny i naturalne jaskinie lodowcowe.

„Jeśli chcesz zwiedzić jaskinię lodową, wybierz wycieczkę z przewodnikiem. Samo wchodzenie do jaskiń nie jest bezpieczne ani mądre. Podczas mojej podróży wybrałem doświadczonego przewodnika. Spotkaliśmy się około godziny 10 na dużym parkingu w lagunie Jökulsárlón Glacier Lagoon” – mówi Perlikowski.

„Spacer do jaskini lodowej trwał około 2 godzin. To, co wreszcie zobaczyłem w środku, to była czysta magia. Nigdy nie zapomnę tego nierealnego doświadczenia!” – dodał Perlikowski.

Więcej informacji: perlikowski-foto.com | Instagram | Facebook

Czytaj: Mężczyzna odizolował się od ludzi i spędził 25 lat w jaskini. To, co stworzył w środku jest imponujące!

Czytaj: JASKINIE NA ISLANDII. WYGLĄDAJĄ JAK NIE Z TEGO ŚWIATA!