Małpy krzyczą z bólu w tajnym materiale nagranym w „niemieckim laboratorium”

0
1204

Ten przerażający materiał filmowy i zdjęcia, na których widać przywiązane metalowymi uprzężami i przechowywane w małych klatkach małpy pokazują jak traktowane są małpy i psy, rzekomo przetrzymywane
w niemieckim laboratorium.

Materiały zostały ujawnione przez obrońców praw zwierząt i wywołały apele o zmianę przepisów w UE i Wielkiej Brytanii.

Widać też koty i psy, które wydają się krwawić i umierać po testach toksyczności w laboratorium, które znajduje się w Mienenbuttel w Dolnej Saksonii, według organizacji Soko Tierschutz i Cruelty Free International.

Tajny pracownik obu organizacji sfilmował warunki w Laboratorium Farmakologii i Toksykologii LPT.

Tajny pracownik powiedział, że widział, jak testy toksykologiczne przeprowadzane były na psach, małpach, kotach i królikach.

Małpy są uwięzione w metalowych uprzężach w niemieckim laboratorium.
(Zdjęcie: Cruelty Free International / CEN)
Jedna z małp wydaje się krzyczeć. Widać, że jest bardzo przerażona całą sytuacją.
Zdjęcie: Cruelty Free International / CEN)

Tajny pracownik powiedział, że zwierzęta trzymano w przerażających warunkach. Rury były przyciskane im do gardeł, podawano im kapsułki, a po eksperymentach zwierzęta cierpiały i często krwawiły.

Friedrich Mülln z Soko Tierschutz powiedział: „Zwierzęta nawet machały ogonem, kiedy zabierano je na śmierć, psy desperacko chciały nawiązać kontakt z ludźmi”.

„Najgorzej traktowano małpy. Najczęściej wykorzystywane do eksperymentów na zwierzętach w LPT były małe małpy rasy makaki.

„Są trzymane w małych klatkach, w fatalnych warunkach. Wiele zwierząt ma skłonności kompulsywne i krąży w kółko”.

Na zdjęciach widać, jak małpy są przywiązane do siedzeń w jednym rzędzie na ścianie, inne mają zakleszczone głowy w metalowych uprzężach, desperacko próbując się wydostać. Według tajnego pracownika, pracownicy, którzy nie są przeszkolonymi opiekunami zwierząt codziennie się znęcają nad zwierzętami.

Czytaj: Płetwonurkowie uratowali uwięzionego od tygodni psa

Beagle ma wepchniętą rurkę do gardła, dzięki czemu połyka wszystkie kapsułki.
(Zdjęcie: Cruelty Free International / CEN)
Wiele małp jest przywiązanych, część z nich desperacko próbowało uciec.
(Zdjęcie: Cruelty Free International / CEN)

Koty podobno często otrzymują do 13 zastrzyków dziennie przez nieprzeszkolonych ludzi i pozostawione na cierpienie.

Działacze zwierząt zgłosili sprawę policji, która prowadzi dochodzenie. Twierdzą także, że niemieckie przepisy dotyczące ochrony zwierząt przed eksperymentami nie są wystarczająco surowe i wzywają do zaostrzenia przepisów.

LPT to rodzinne laboratorium przeprowadzające testy toksyczności dla firm farmaceutycznych, przemysłowych i agrochemicznych z całego świata w celu spełnienia wymagań rządów i organów regulacyjnych.

Według organizacji Cruelty Free International: „Testowanie toksyczności polega na zatruciu zwierząt, aby zobaczyć, ile chemikaliów lub narkotyków potrzeba, aby spowodować poważne szkody, próbując zmierzyć, jaka może być„ bezpieczna ”dawka dla ludzi.

Tajnemu pracownikowi udało się dostać pracę w laboratorium i sfilmować zwierzęta.
(Zdjęcie: Cruelty Free International / CEN)

„Zwierzętom wstrzykiwano lub zmuszano je do jedzenia lub wdychania różnych substancji w celu zmierzenia skutków toksycznych, które mogą być poważne i obejmują wymioty, krwawienie wewnętrzne, niewydolność oddechową, gorączkę, utratę masy ciała, letarg, problemy skórne, niewydolność narządów, a nawet śmierć . Nie ma żadnych środków znieczulających ani przeciwbólowych.”.

Michelle Thew, dyrektor naczelny Cruelty Free International, powiedziała: „Nasze dochodzenie ujawniło przerażające cierpienie zwierząt, nieodpowiednią opiekę, złe praktyki i naruszenia prawa europejskiego i niemieckiego.

„Wzywamy do zamknięcia Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT). Wzywamy również do kompleksowego przeglądu wykorzystania zwierząt w regulacyjnych testach toksyczności w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii. Każde dochodzenie, bez wątpienia, pokazuje podobną opowieść o nieszczęściu i lekceważeniu prawa ”.

Laboratorium nie skomentowało jeszcze tej sytuacji.

Źródło: metro.co.uk

Czytaj: Czy małpę można nauczyć mówić?