Mały szympans przytula się do pluszowej małpy po odrzuceniu przez matkę i znajduje nową rodzinę

0
866

Szympansy to nasi najbliżsi kuzyni – mają około 98% naszych genów. Niemowlęce szympansy, podobnie jak ludzie, potrzebują miłości, opieki i zabawy. Więc kiedy ten mały szympans został porzucony przez matkę w 2019 roku, znalazł pocieszenie w przytulnej pluszowej małpce.

Niestety, czasami matki porzucają swoje dzieci, a kiedy zdarzyło się to Djibrilowi w zoo w Maladze w Hiszpanii, musiał on sam nauczyć się przetrwać.

Jego matka, Kika, która została uratowana przed agresywnymi właścicielami w cyrku, nigdy nie nauczyła się żadnych matczynych umiejętności i zostawiła swoje potomstwo po urodzeniu.

Opiekunowie musieli znaleźć innego szympansa, który wychowałby go wśród rówieśników i dałby mu to, czego ludzie nigdy nie byliby w stanie dać.

Ta historia potoczyła się szczęśliwie, kiedy park zwierząt BIOPARK Valencia, który zapewnia zwierzętom dobre samopoczucie i komfort, zapewniając im środowiska zbliżone do ich naturalnego środowiska, przyjął malucha z przybraną matką Evą.

Więcej informacji: bioparcvalencia.es | Instagram | Facebook | twitter.com | youtube.com

Mały szympans został odrzucony przez matkę w zoo w Maladze.

 bioparcvalencia
bioparcvalencia

Opiekunowie musieli pełnić funkcję zastępczych rodziców dla malucha, szukając adopcyjnej matki, która wychowywałaby go jak własnego.

bioparcvalencia

Do tego czasu znajdował pocieszenie w przytulnej pluszowej małpce.

bioparcvalencia
bioparcvalencia
bioparcvalencia
bioparcvalencia
bioparcvalencia
bioparcvalencia
bioparcvalencia

W wieku 16 miesięcy Djibril znalazł nową rodzinę w parku zwierząt w Walencji.

bioparcvalencia

Djibril został wprowadzony do nowego środowiska BIOPARK Valencia w lipcu 2019 roku i musiał przejść trudny proces adaptacji. Początkowo miał znaleźć w Malin matkę adopcyjną, która nie wykazywała zainteresowania dzieckiem. Na szczęście inna wielka małpa z grupy, Eva, wzięła Djibrila pod swoje skrzydła, okazując opiekę, mimo że nigdy nie doświadczyła macierzyństwa. Instynkt przetrwania Djibrila i instynkt macierzyński Evy połączyły ich mimo wszystko. Teraz Djibril może cieszyć się nową rodziną.

Czytaj: Robot „Goryl” udaje, że jest jednym z nich, rejestruje nigdy wcześniej nieudokumentowany śpiew i pierdzenie

bioparcvalencia
bioparcvalencia
bioparcvalencia
bioparcvalencia

Mały Djibril jest kluczem dla tego podgatunku.

bioparcvalencia

Mały Djibril odgrywa ważną rolę dla krytycznie zagrożonego i jedynego podgatunku wśród szympansów – szympansa zachodniego. Według WWF gatunek ten jest zagrożony wyginięciem w swoim naturalnym środowisku – szympansy zniknęły już całkowicie z czterech krajów i wszędzie indziej znajdują się pod ogromną presją. Współpraca pomiędzy BIOPARC Fuengirola i Valencia w znalezieniu rodziny adopcyjnej Djibril przyczyni się do zachowania tego podgatunku.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

bioparcvalencia
bioparcvalencia

Czytaj: Most Pilchowicki został wpisany do rejestru zabytków