Marcin Różalski „Różal” został laureatem plebiscytu „Serce dla Zwierząt 2019”!

0
774

fot: źródło

Marcin Różalski „Różal”, polski zawodnik mieszanych sztuk walki, 1 marca zakończył swoją karierę sportową. Mężczyzna znany jest ze swojej dobroczynnej działalności na rzecz zwierząt i od lat pomaga czworonogom znajdującym się w ciężkich sytuacjach. Jego wielkie serce zostało docenione – „Różal” zdobył statuetkę „Serce dla Zwierząt 2019”. Plebiscyt ten organizowany jest od 16 lat przez portal Psy.pl, którego celem jest wyróżnienie osób realnie zaangażowanych w pomoc i poprawę losu zwierząt. Zwycięzcę – poprzez głosowanie online – wybierają czytelnicy portalu. I tak też dzięki głosom czytelników i internautów, Marcin Różalski został laureatem prestiżowego i jakże szlachetnego plebiscytu, gdzie oddano na niego ponad pół miliona głosów! Sportowiec jest ambasadorem fundacji AST – Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych, a wygraną nagrodę zadedykował pozostałym siedmiu nominowanym jednocześnie podkreślając, że statuetka zostanie wystawiona na licytacje, a dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną każdego z wyróżnionych. Cała licytacja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem strony akcji „Pomagaj pomagać”, której założycielem jest właśnie „Różal”. Warto wspomnieć, że gala nie odbyłaby się bez Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. W zeszłym roku, TOZ zrealizował 9 tysięcy interwencji jednocześnie prowadząc 15 schronisk w Polsce i opiekując się ponad 10 tysiącami zwierząt!

fot: źródło

Przeczytaj: Lidl rezygnuje z plastiku podczas grillowania!

To piękne, gdy znane osoby „wykorzystują” swoją popularność po to, aby pomóc innym – szczególnie tym, którzy bez naszej pomocy nie dadzą sobie rady. Marcin Różalski od lat wytrwale wspiera akcje charytatywne i pomaga zwierzętom, jednak jego pomoc jest niezwykle szeroka – oprócz wkładu finansowego, „Różal” stworzył azyl dla zwierząt, w którym znajduje się 6 psów, 12 kotów, 3 kozy i 32 konie! Tak wielkie serce musiało zostać docenione, dlatego też nagroda „Serca dla Zwierząt 2019” w pełni należała się naszemu polskiemu sportowcowi. Jak sam mówi: „Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wyróżnienie. To zaszczyt, że znalazłem się w gronie tak szanowanych ludzi jak Państwo, że mogłem wziąć udział w akcji z tak dużą tradycją. Jestem osobą rozpoznawalną w mediach dzięki moim osiągnięciom sportowym, głównie w federacji KSW. W pewnym momencie dojrzałem i zorientowałem się, jak wiele dobrego można zrobić, gdy jest się osobą rozpoznawalną i staram się to wykorzystać. Tu są wspaniali ludzie, weterynarze, którzy poświęcają całe swoje życie, żeby ratować zwierzęta. Ja akurat tak ciężkiej pracy, jak ci ludzie, nie wykonuję, ale staram się wykorzystać medialnie swój wizerunek i dzięki mojej partnerce, Marcie, jak najwięcej pomagać. Myślę, że nam się to udaje, że dużo ludzi przekonało się, jak wielką moc ma nasza akcja „Pomagaj pomagać.” Honorowy patronat nad plebiscytem sprawuje małżonka prezydenta naszego kraju, Agata Kornhauser-Duda.

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Czy znacie jeszcze jakieś inne osoby, które poświęcają swoje życie ukochanym zwierzakom? I nie mamy na myśli wyłącznie celebrytów! Może to być Wasz mąż, żona, Tata, Mama, brat, siostra, babcia, dziadek, chłopak…pokażcie, jak bardzo kochają zwierzęta! Niech świat o nich usłyszy!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Info: sport.interia.pl