McDonald’s podnosi cenę cheeseburgerów po raz pierwszy od 14 lat

0
136
McDonald's podniósł cenę swojego cheeseburgera po raz pierwszy od ponad 14 lat z powodu rosnącej presji kosztowej. Źródło: Twitter

McDonald’s podnosi ceny swoich cheeseburgerów po raz pierwszy od 14 lat.

Gigant fast foodów sprzedaje swoje ukochane hamburgery w Wielkiej Brytanii za 99 pensów, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się mięsnym przysmakiem za mniej niż funta (5,69 zł).

Jednak osoby z McDonald’s poinformowały teraz, że „nasza firma, nasi franczyzobiorcy, którzy są właścicielami i operatorami naszych restauracji oraz nasi dostawcy, wszyscy odczuwają skutki rosnącej inflacji”, co oznacza, że ceny będą musiały teraz wzrosnąć.

Czytaj: McDonald’s wycofuje się z Rosji po 32 latach

Zdjęcie: pl.freepik.com

Od dziś (środa, 27 lipca) cena cheeseburgera wzrośnie do 1,19 GBP, a latem do wielu pozycji w menu zostanie dodanych od 10 do 20 pensów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Alistair Macrow, dyrektor generalny McDonald’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział: „W takich chwilach wiemy, że zapewnianie doskonałej wartości jest ważne. Odkąd otworzyliśmy w Wielkiej Brytanii w 1974 roku, zobowiązaliśmy się do oferowania smacznego jedzenia w przystępnych cenach i to zobowiązanie się nie zmieni.”

„Ale dzisiejsza presja oznacza, że podobnie jak wiele innych, musimy dokonać trudnych wyborów dotyczących naszych cen.”

„Tego lata nasze restauracje dodadzą od 10 pensów do 20 pensów do wielu pozycji menu, na które największy wpływ ma inflacja. Od dziś podniesiemy cenę naszego cheeseburgera po raz pierwszy od ponad 14 lat, z 99 pensów do 1,19 GBP. Niektóre ceny pozostają niezmienione, a niektóre nadal będą się różnić w zależności od naszych restauracji”.

Czytaj: McDonald wprowadził wegetariańskiego wrapa!

Zdjęcie: pl.freepik.com

„Rozumiemy, że wszelkie podwyżki cen nie są dobrą wiadomością, ale opóźnialiśmy i minimalizowaliśmy te zmiany tak długo, jak mogliśmy. Będziemy nadal słuchać tego, czego od nas chcecie i pracować niestrudzenie, aby znaleźć rozwiązania dla dzisiejszych kosztów wyzwania wpływające na naszą działalność” – dodał.

Jednak z lepszych wiadomości, frytki halloumi zostały dodane do menu w Wielkiej Brytanii.

Aby uczcić Cypr, Włochy i Hiszpanię, frytki halloumi są jednym z ośmiu nowych dodatków inspirowanych kuchnią śródziemnomorską, które McDonald’s dodał do swojego menu tego lata.

Zwykła porcja frytek halloumi (cztery paluszki) ma kosztować klientów 2,49 GBP, podczas gdy większa porcja do „dzielenia się” kosztuje w sprzedaży detalicznej 6,49 GBP – niezależnie od tego, czy się nimi podzielisz, zależy od Ciebie.

wad

Brak postów do wyświetlenia