Meduzy w szkle

0
1400
Realistyczne ręcznie rzeźbione meduzy, które wydają się pływać w szkle.

Zjawiskowa dekoracja, która przyciągnie wzrok absolutnie każdego!

Rick Satava,artysta z Chico Glassblower w Kalifornii zauroczył się meduzami pod koniec lat 80., po wycieczce do Monterey Bay Aquarium, gdzie mógł oglądać te niesamowite zwierzęta.

Po powrocie zaczął eksperymentować z rzeźbami, które wyglądałyby jak meduzy pływające w wodzie. Chciał uchwycić ich piękno w szkle.

Rick spędził trzy lata na eksperymentowaniu i doskonaleniu różnych technik w szkle. Jak widać, teraz jest mistrzem w tym fachu.

Satava zaczął sprzedawać rzeźby w 1990 r., a do 2002 r. wykonywał około 300 rzeźb miesięcznie i był najbardziej kasowym artystą na świecie. Jasne meduzy, które tworzy, są umieszczone w wazonie, ale każda z nich wydaje się, jakby falowała w wodzie. Jakby żyła. Ludzie często zastanawiają się, czy są one prawdziwe.

Kalifornijski artysta używa w swoich rzeźbach techniki zwanej „szklanym szkłem”, która polega na zanurzeniu szklanej rzeźby w drugą, stopioną warstwę szkła. Rzeźby Richarda można znaleźć w kilkudziesięciu galeriach w całym kraju, a także w kilku lokalizacjach na całym świecie, w tym w Japonii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Meduzy w szkle dają wiele możliwości, jeśli chodzi o tworzenie kompozycji. Dzięki swym niewielkim wymiarom można ustawić je w takich miejscach jak biurko, komoda czy szafka nocna. Sprawdzą się zarówno jako element większej kompozycji jak i jako samodzielna dekoracja. Fantastycznie wkomponują się nie tylko we wnętrza mieszkalne, ale również we wnętrza komercyjne, takie jak hotele, gabinety, salony SPA i wiele innych miejsc.

Elegancki design oraz staranne wykonanie sprawią, że dekoracja zachwyci nawet najbardziej wymagających estetów.

Czytaj: Mama poprosiła synów, aby pozowali z rybami – taki był rezultat

Dziś meduzy Satava stały się prawdziwym dziełem sztuki, sami zobaczcie jak pięknie wyglądają.

Więcej informacji: Facebook, Instagram, satava.com

Czytaj: 20 GEOLOGICZNYCH CUDÓW ŚWIATA. ZIEMIA MA WIELE PIĘKNYCH MIEJSC!