Meksyk wprowadził zakaz używania jednorazowego plastiku

0
311
Źródło: pexels.com

Meksyk z 9 milionami ludzi dołącza do Chin, wprowadzając nowy zakaz jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych i słomek w 2021 roku.

W Mexico City, po ponad roku zakulisowych prac, wszedł w życie zakaz używania jednorazowych pojemników, sztućców, słomek, kubków, mieszadełek i innych popularnych, ale jednorazowych przedmiotów.

Sekretarz ds. Środowiska Meksyku wyjaśnił na Twitterze, że stolica będzie teraz miejscem „bez plastiku jednorazowego użytku” i wezwał obywateli do myślenia o pojemnikach wielokrotnego użytku jako o czymś, bez czego nigdy nie wychodzą z domu – tak jak mogliby to zrobić z telefonami komórkowymi.

Prawodawcy w mieście faktycznie uchwalili zakaz jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych w 2019 roku: w roku, w którym miasto produkowało 13 000 ton śmieci dziennie, według agencji ochrony środowiska w Mexico City.

Czytaj: Magiczne miasteczka, czyli Meksyk jakiego nie znacie

W mieście, które liczy około 9 milionów mieszkańców, w zeszłym roku wszedł w życie zakaz jednorazowych toreb plastikowych.

Od tego czasu właściciele firm przygotowywali się do wprowadzenia zakazu używania innych przedmiotów codziennego użytku.

Niezależnie od wytycznych dotyczących koronawirusa, tortille na straganach ulicznych powinny być teraz zawinięte w papier, który kupujący – miejmy nadzieję – pamiętali o zabraniu ze sobą.

Stolica Meksyku nie jest jedynym zaludnionym miejscem, w którym wprowadzono taki zakaz w ostatnich miesiącach. Chiny dążą również do ograniczenia zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, przechodząc na biodegradowalne alternatywy dla jednorazowych plastikowych słomek i toreb.

Czytaj: Różowe huśtawki na ścianie granicznej USA-Meksyk zdobyły nagrodę „Best Design”

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org