Mężczyzna od 84 lat pracuje w tej samej firmie

0
213

Walter Orthmann, 100-letni mężczyzna z Brazylii, pracuje dla tej samej firmy od 1938 roku, co oficjalnie czyni jego karierę godną wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa.

Orthman rozpoczął pracę w Industrias Renaux SA, firmie tekstylnej w Brusque, 17 stycznia 1938 roku, gdy miał zaledwie 15 lat. Zaczynał jako asystent w dziale spedycji, ale z biegiem lat awansował na asystenta administracyjnego i ostatecznie kierownika sprzedaży.

W swojej 84-letniej karierze Walter jeździł w podróże handlowe po całym świecie, otrzymywał wypłatę w dziewięciu różnych walutach i korzystał z prawie wszystkich komercyjnych linii lotniczych w historii brazylijskiego lotnictwa.

„Musisz lubić pracować. Zacząłem pracować z tą chęcią i duchem walki” – powiedział Walter Orthmann, zapytany o to, co trzymało go przy życiu przez ponad osiem dekad. „Nie możesz po prostu wykonywać jakiejś pracy, aby powiedzieć, że pracujesz. To nie działa. Nie będziesz w stanie tego znieść.”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W lutym 2022 roku Walter Orthmann został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za najdłuższą karierę w tej samej firmie (84 lata i 9 dni). 19 kwietnia skończył 100 lat, ale nie planuje odchodzić na emeryturę z jedynej firmy, w której kiedykolwiek pracował.

Facebook

Wspominając swoje początki w Industrias Renaux S.A. (obecnie RenauxView), Orthmann powiedział, że nie było komputerów, w firmie nie używano telefonów, a teksty trzeba było pisać na maszynie do pisania i wysyłać pocztą. Nie było oświetlenia publicznego, ulice były po prostu brudne, które podczas deszczu stawało się błotniste. Nie było bieżącej wody, a każdy dom miał własną studnię.

Dziś wszystko jest o wiele łatwiejsze, przyznaje Orthmann. Wszystko, czego potrzebujesz, to telefon komórkowy i połączenie z Internetem, a możesz koordynować biznes z dowolnego miejsca na świecie. To dzięki technologii jest w stanie kontynuować pracę, ponieważ nie podróżuje już tak, jak kiedyś.

Czytaj: Jedyny ośrodek w Polsce, który przybliża zasady funkcjonowania portu lotniczego

Zapytany, jakiej rady udzieliłby ludziom marzącym o aktywności i pracy do późna w życiu, Orthman powiedział brazylijskiemu serwisowi informacyjnemu Globo: „Nie gniewaj się, rób wszystko z uśmiechem na twarzy. Po prostu rób to, co lubisz. Lubię pracować w firmie. Nie miej wrogów. Przepraszaj. Żyj spokojnie. Życie jest chwilowe na Ziemi, więc ciesz się, że tu jesteś i rób to, co lubisz”.

Czytaj: Optymiści żyją dłużej!

wad

Brak postów do wyświetlenia