Mężczyzna spędził 72 godziny z 72 jadowitymi wężami

0
304

Mężczyzna spędził 72 godziny w klatce z 72 jadowitymi wężami, aby udowodnić, że węże nie gryzą, chyba że są sprowokowane.

Mężczyzna w Indiach ustanowił niezwykły rekord świata, spędzając 72 godziny w klatce z najbardziej jadowitymi wężami w kraju.

W 1982 roku Neelim Kumar Khaire ustanowił światowy rekord Guinnessa za przebywanie przez 72 godziny w szklanej klatce z 72 jadowitymi wężami: 27 kobrami nepalskimi, 24 żmijami łańcuszkowymi, 9 kobrami binocellate, 8 niemrawcami pospolitymi i czterema wężami pospolitymi.

Miłość Khaire’a do węży zaczęła się podczas pracy jako recepcjonistka w pięciogwiazdkowym hotelu niedaleko Bombaju.

„Gady były częstymi gośćmi w moim domu w Matheranie” – wspomina Khaire. „Nienawidziłem zabijania tak pięknych stworzeń – większość z nich była nieszkodliwa. Zacząłem więc łapać i wypuszczać je na wzgórzach Sahyadri. Kiedyś złapałem węża i zabrałem go do Instytutu Haffkina w Bombaju. Powiedziano mi, że jest też trujący i że to zbyt ryzykowne, aby nosić go w ten sposób. Ten incydent dodał mi odwagi i tak zapoczątkował moją obsesję na punkcie węży”.

Czytaj: Wszystkie krakowskie służby ratunkowe pod jednym numerem.

Khaire powiedział, że po raz pierwszy pomyślał o ustanowieniu rekordu świata, kiedy natknął się na doniesienia o tym, jak Peter Snyemaris przebywał z 18 jadowitymi i sześcioma pół-jadowitymi wężami w Johannesburgu przez 50 godzin.

„Myślałem, że Hindus zasłużył na ustanowienie rekordu świata w tej dziedzinie, ponieważ Indie są znane za granicą jako kraj węży” – powiedział Khaire.

 IndiaToday.in

Tak więc przez trzy dni Khaire mieszkał w małej szklanej chacie wypełnionej jadowitymi wężami w B.J. Medical College w Pune w Indiach.

Odpoczywając na krześle, często musiał walczyć z wężami, które się na niego wspinały. Ale po 72 godzinach Khaire opuścił kabinę bez ani jednego ugryzienia.

Czytaj: Gatunek pszczół uważany za wymarły od 100 lat na nowo odkryty

Wykorzystując początkowe fundusze z dochodów ze swojego wyczynu, Khaire stworzył The Katraj Snake Park, który później był znany jako The Rajiv Gandhi Zoological Park. W tym wyjątkowym parku gniazduje około 160 gatunków węży i gadów.

johannesfloe.com – Art to remember