Mężczyzna uniósł się 7,5 km nad pustynią w Arizonie, używając tylko 52 balonów z helem

0
478

Osiem lat po swoim ostatnim publicznym wyczynie, amerykański iluzjonista David Blaine ukończył kolejny oszałamiający pokaz”Wniebowstąpienie”. Przedstawienie transmitowane na żywo na YouTube pokazało, że Blaine został porwany przez 52 balony z helem. Po osiągnięciu niesamowitej wysokości 7,5 km, zleciał ze spadochronem z powrotem na Ziemię.

Do takiego doświadczenia zainspirowało go jego dzieciństwo oraz dziewięcioletnia córka Dessa. Blaine pamięta, że jako młody chłopiec obejrzał film Alberta Lamorisse „Czerwony balonik”, w którym bohater zostaje porwany przez balony. Ten obraz utkwił w nim, częściowo inspirując jego zamiłowanie do iluzji.

Ale jego główną motywacją było zrobienie czegoś dla swojej córki, która zbliżała się właśnie do drugiego roku, kiedy Blaine wykonywał swój ostatni pokaz „Zelektryzowany”.

Podczas tego wyczynu Blaine stał na filarze otoczony siedmioma cewkami Tesli, wytwarzającymi w sposób ciągły wyładowanie elektryczne o wartości co najmniej miliona woltów. Cewki były skierowane w Blaine’a przez cały wyczyn wytrzymałościowy, podczas którego nie jadł ani nie spał. Miał na sobie 15 kilogramów sprzętu, w tym kolczugę Faradaya, zaprojektowaną tak, aby zapobiegać przepływowi prądu elektrycznego przez ciało.

Po tym wyczynie obiecał, że następnym razem wykona coś, co zainspiruje, zamiast przestraszyć, jego córkę.

Z pomocą YouTube Originals Blaine był w stanie zebrać zespół ekspertów, którzy pomogli mu zrealizować nowy pokaz. Spędził ponad rok szkoląc się do występu, a także został licencjonowanym pilotem i licencjonowanym pilotem balonu komercyjnego. Ponadto wykonał ponad 500 skoków spadochronowych w celu uzyskania odpowiedniego certyfikatu i musiał nauczyć się czytać wzorce wiatru.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Podczas gdy pokaz „Wniebowstąpienie” pierwotnie miało odbywać się w rodzinnym mieście Blaine’a w Nowym Jorku, projekt został przeniesiony do Arizony, biorąc pod uwagę pogodę i chęć uniknięcia tworzenia tłumów w mieście. Gdy świat oglądał transmisję na żywo, Blain przypiął sobie 2,4 m balony i 10 mniejszych balonów. Powoli zaczął się wznosić nad ziemią.

Zespół Blaine’a początkowo miał nadzieję, że mężczyzna doleci na wysokość 5,4 km – jednak mężczyzna doleciał o wiele wyżej. Chociaż na próbach iluzjonista unosił się zaledwie niecały 1 km w powietrzu, nie miał problemu z przemieszczaniem się na duże wysokości. Chociaż poziom tlenu i niskie temperatury były problemem, Blaine stosował techniki oddychania, aby zachować spokój i uzyskać potrzebny tlen.

Przez radio Blaine był w stanie komunikować się z córką i z zespołem podczas wyczynu.

Około godziny po swoim początkowym wzniesieniu Blaine wrócił z powrotem na Ziemię, bezpiecznie lądując w wąwozie, a następnie poleciał helikopterem, aby dołączyć do swojej drużyny i córki. Stwierdził, że nazwanie pokazu „Wniebowstąpienie” sukcesem, to za mało powiedziane. Nie tylko prawie 7 milionów ludzi obejrzało transmisję na żywo w mniej niż 24 godziny, ale ten spektakl zwiastuje nową erę w twórczości Blaine’a i teraz tylko nas zastanawia, co zrobi dalej.

David Blaine użył balonów wypełnionych helem, aby osiągnąć wysokość 7,5 km nad pustynią w Arizonie.

Czytaj: Ryś rudy siedzi na szczycie 12-metrowego kaktusa na pustyni w Arizonie

„Wniebowstąpienie” było transmitowane na żywo na YouTube. Pokaz obejrzało przez prawie 7 milionów ludzi w mniej niż 24 godziny.

Pokaz był dedykowany jej córce, która była jeszcze małym dzieckiem, kiedy Blaine wykonywał swój ostatni publiczny wyczyn.

Obejrzyj pełną transmisję na żywo „Wniebowstąpienie” Davida Blaine’a.

David Blaine: Strona internetowa | Facebook | Instagram | YouTube
Wszystkie zdjęcia: YouTube.

Czytaj: Lotnisko z największym krytym wodospadem świata