Mężczyzna znalazł pierścionek od mamy po 50 latach

0
150
– SWNS

Mężczyzna odnalazł pierścionek, który zgubił podczas zbierania owoców ponad 50 lat temu.

Pierścionek podarowała mu jego nieżyjąca już matka na 21. urodziny, ale niestety zsunął mu się on z palca podczas zbierania truskawek w 1968 roku.

Emerytowany inżynier pociągów Dave Radley spędził kilka zrozpaczonych godzin, próbując zlokalizować pierścień wśród rzędów krzaków.

Tego ranka zbierał truskawki na polu za domem ojca przyjaciela, kiedy nagle zdał sobie sprawę, że pierścionek nie jest już na jego palcu. Zaledwie kilka tygodni wcześniej otrzymał pierścionek z 9-karatowego złota w prezencie, ale nie do końca pasował na jego palec, był ciut za duży.

Szczęśliwym trafem odkrycia dokonał w zeszłym miesiącu wykrywacz metali, który otrzymał wskazówkę od właściciela gruntu o zgubionym pierścieniu.

Czytaj: Poszukiwacz odnalazł element zaginionej korony króla Henryka VIII – wart miliony

54 lata po zniknięciu sygnetu Dave otrzymał telefon od brata swojego przyjaciela, Petera, który nadal jest właścicielem ziemi. Pracujący dla Petera wykrywacz metalu zapytał, czy mógłby wykryć na tym polu zaginiony pierścień. Peter zgodził się.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Znaleziono pierścień zakopany 18 cm głęboko w ziemi z tylko jedną drobną rysą, gotową do wypolerowania, a Dave pojechał odebrać pierścionek jeszcze w tym samym tygodniu.

„Pierścień może się nie zmienił, ale jego właściciel się zmienił – więc jest dość ciasno dopasowany” – powiedział Radley. „Musiałem go trochę zmienić, ponieważ mogę go ledwie założyć. Ale nic z tego nie ma znaczenia, ponieważ jestem bardzo wdzięczny, że go odzyskałem”.

„Moja rodzina nie była wtedy zbyt zamożna i godzinami szukałem tego pierścienia w rzędach, w których zbieraliśmy truskawki. Moja matka nie była na mnie zła, tylko bardziej zdenerwowana tym, jak bardzo byłem zrozpaczony”.

„Kiedy otrzymałem telefon od Petera, nie mogłem w to uwierzyć – radość, jaką poczułem w tym momencie, jest nie do opisania”.

Czytaj: Pierwszy cyrkularny butik we Wrocławiu

Radley powiedział, że jubiler w pobliżu jego domu wycenił go na 700 funtów (3800 zł), co, jak powiedział, pokazuje, jak bardzo jego mama się postarała, aby go zaskoczyć.

wad

Brak postów do wyświetlenia