Miasto w Niemczech stworzyło kapsuły do spania dla osób bezdomnych

0
426
Ulmer Nest to kapsuła sypialna zasilana energią słoneczną, która chroni bezdomnych zimą. Źródło: Twitter

Wiele osób bezdomnych śpi na ulicy, a czas zimowy może być szczególnie trudny.

Zespół z Niemiec próbuje stawić temu czoła. Stworzono kapsuły sypialne w niemieckim mieście Ulm, aby zapewnić bezdomnym schronienie w nocy.

Zespół, który składa się z sześciu ludzi posiada ekspercką wiedzę w zakresie projektowania i rozwoju produktów. Pierwszy pomysł na kapsuły do spania powstał już w 2018 roku.

Pierwsze kapsuły zostały przetestowane na zewnątrz zeszłej zimy. Jednak od tego czasu w projekcie wprowadzono pewne zmiany.

Kapsuły, znane jako Ulster Nests, są wykonane z drewna i stali, i są zarówno wiatroszczelne, jak i wodoodporne. Zostały zaprojektowane tak, aby chronić do dwóch osób przed żywiołami, w tym deszczem, mrozem i wilgocią.

Czytaj: Ataki antychrześcijańskie w Niemczech wzrosły o prawie 150% w 2020 roku

Twitter

Twórcy podkreślają jednak, że kapsuły nie są alternatywą dla noclegu w porządnym noclegu, zwłaszcza że w Ulm panują bardzo niskie temperatury.

Kapsuły do spania zostały również wyposażone w panele słoneczne, a nawet mają wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić rzeczy użytkowników i futrzanego przyjaciela!

Zostały one wyposażone w czujniki, które mogą monitorować temperaturę, wilgotność, poziom dymu i dwutlenku węgla oraz elektroniczny system weryfikacji, dzięki czemu osoby korzystające z kapsuły mogą zablokować ją od środka. Posiadają również oświetlenie, brzęczyk do sygnalizacji alarmowej oraz system wentylacji.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W kapsułach nie ma kamer, aby chronić prywatność ludzi. Jednak po otwarciu drzwi uruchamia się czujnik ruchu, który informuje pracowników socjalnych, którzy sprawdzają kapsuły, że były używane, aby mogli je wyczyścić, a także zapewnić pomoc tym, którzy mogą jej potrzebować.

Twitter

Czytaj: Gdzie pojeździmy na łyżwach w Krakowie?

Zespół stojący za kapsułami twierdzi, że wciąż są na wczesnym etapie testów i przed nimi jeszcze wiele pracy, aby ulepszyć kapsuły i ich funkcjonowanie. Jednak jak dotąd reakcja na kapsuły w Ulm była bardzo pozytywna.

„Tej zimy zmodyfikowaliśmy szczegóły naszych drzwi, starając się poprawić użyteczność zarówno dla osób śpiących w kapsułach, jak i meldujących się w nich pracowników socjalnych. Spędziliśmy również dużo czasu na poprawie izolacji i zarządzania klimatem, aby być w stanie utrzymać wilgotność i temperaturę na najlepszym możliwym poziomie podczas pracy przy ograniczonym budżecie energii” – powiedział jeden z członków zespołu Ulmer Nest dla Bored Panda.

„Nadal działamy na poziomie prototypu na małą skalę i szukamy potencjalnych użytkowników w miastach i sposobów produkcji większej liczby kapsuł, jeśli jest na to wystarczający popyt” – dodał jeden z członków zespołu.

A Ty co myślisz na ten temat? Daj znać znać w komentarzach!