Microsoft wycofuje Internet Explorer po ponad 25 latach

0
331

Microsoft ogłosił plany wycofania Internet Explorera po ponad 25 latach.

Przestarzała przeglądarka internetowa została uruchomiona w 1995 roku.

W ostatnich latach Internet Explorer był stopniowo wycofywany na korzyść Microsoft Edge, którą firma chwali jako bardziej usprawnioną i bezpieczniejszą przeglądarkę.

Czytaj: Primark otwiera sklep w Poznaniu

Internet Explorer wkrótce przejdzie do historii. Źródło: PA

Ogłaszając wiadomości, menedżer programu Microsoft Edge, Sean Lyndersay, powiedział: „W ciągu ostatniego roku być może zauważyliście nasze odejście od obsługi przeglądarki Internet Explorer („IE”), na przykład zapowiedź zakończenia obsługi IE przez usługi online Microsoft 365.

„Dzisiaj [19 maja] jesteśmy na kolejnym etapie tej podróży: ogłaszamy, że przyszłość przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows 10 jest w Microsoft Edge.

„Microsoft Edge jest nie tylko szybszym, bezpieczniejszym i nowocześniejszym sposobem przeglądania niż Internet Explorer, ale jest również w stanie rozwiązać kluczowy problem: zgodność ze starszymi witrynami internetowymi i aplikacjami.

Czytaj: Indie rozważają 4-dniowy tydzień pracy, ale po 12 godzin

„Microsoft Edge ma wbudowany tryb Internet Explorer („tryb IE”), dzięki czemu można uzyskać dostęp do starszych witryn internetowych i aplikacji opartych na przeglądarce Internet Explorer bezpośrednio z przeglądarki Microsoft Edge.

„Ponieważ przeglądarka Microsoft Edge może przejąć tę odpowiedzialność, a nawet więcej, aplikacja komputerowa Internet Explorer 11 zostanie wycofana i przestanie być objęta wsparciem 15 czerwca 2022 roku dla niektórych wersji systemu Windows 10.”

Dni Internet Explorera były policzone od czasu wprowadzenia Microsoft Edge w 2015 roku i od tego czasu firma zachęca użytkowników do przejścia na tę przeglądarkę.

johannesfloe.com – Art to remember