Międzynarodowy Kościół Marihuany istnieje i wygląda niesamowicie

0
371
maucat29/Reddit/Pexels

Witamy w najbardziej wyluzowanym miejscu modlitwy na Ziemi.

Międzynarodowy Kościół Konopi (ICC) to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Z siedzibą w Denver w Kolorado, ICC otworzył swoje podwoje 20 kwietnia 2017 r. i jest miejscem, w którym występuje inny rodzaj religii; miejsce, w którym mogą się spotkać wyznawcy zielska.

Być może najbardziej uderzającym aspektem tego miejsca jest współczesna grafika pokrywająca wnętrze dawnego kościoła, który został przekształcony w psychodeliczne miejsce modlitwy. Zaprojektował go hiszpański malarz Okuda San Miguel, który spędził sześć dni na tworzeniu niesamowitego wnętrza pod kierunkiem jednego z czterech współzałożycieli religii, Steve’a Berke.

Czytaj: W aptece kupisz medyczną marihuanę

pixabay.com

Nie przypomina żadnego innego kościoła, który prawdopodobnie kiedykolwiek odwiedzisz. Tutaj nie ma kapłanów, czytań biblijnych ani hymnów do śpiewania; zamiast tego kościół jest prowadzony przez aktywistów zajmujących się konopiami indyjskimi, którzy głęboko wierzą, że dodanie zioła do organizmu człowieka może znacznie poprawić duchową podróż przez życie.

Nie jest to jednak pierwsze tego rodzaju miejsce. Podobne powstały w San Jose, Indianapolis i Michigan. Wielu z tych członków spotyka się online lub w miejscach, w których można palić zioło. Można palić w kościele – pod warunkiem, że masz dowód tożsamości i masz ukończone 21 lat.

Tylko członkowie mogą palić wewnątrz lokalu i obowiązuje zakaz tego, gdy jest on otwarty dla publiczności.

Czytaj: Bailey Yard to największa na świecie kolejowa stacja rozrządowa

johannesfloe.com – Art to remember