Mieszkańcy domów opieki ucieszyli się, gdy odwiedził ich wyjątkowy gość

0
505
The adorable photos show how Dementia sufferers at a care home who cannot see relatives were "overjoyed" by a morale-boosting visit from a miniature horse. See SWNS story SWLEhorse; Residents at a Rosevale Care Home in York, "benefit greatly" from pet therapy, which allows them to interact with the animal, staff said. Sarah Fearn, lifestyle and activities co-ordinator at the home, said many residents who usually spent a lot of time in their rooms interacted with others and stroked the horse.

Osoby cierpiące na demencję przebywające w domu opieki, które nie mogą zobaczyć swoich krewnych przez COVID-19, były przeszczęśliwe, gdy odwiedził ich miniaturowy koń.

Mieszkańcy domu opieki Rosevale w Yorku w Anglii „odnoszą duże korzyści” z terapii dla zwierząt, która umożliwia im interakcję ze zwierzęciem” – mówi personel domu opieki.

Sarah Fearn, koordynatorka stylu życia i zajęć w domu opieki, powiedziała, że wielu mieszkańców, którzy zwykle spędzają większość dnia w swoich pokojach, chętnie wchodziło w interakcję z innymi, gdy mieli okazję pogłaskać kucyka.

SWNS

„Co miesiąc do domu opieki przychodzą różne zwierzęta. Zwierzę przywołuje wspomnienia i pozwala mieszkańcom – z których 90 procent cierpi na demencję – wyrazić siebie w sposób, w jaki prawdopodobnie nie byliby w stanie inaczej” – mówi Sarah.

Czytaj: Ta para jest nierozłączna: miniaturowy koń i gęś

SWNS

„Mieliśmy kobietę, która była naprawdę zdenerwowana dziesięć minut wcześniej, płakała, zabraliśmy do niej konia i po kilku minutach była bardzo szczęśliwa. Nawet mieszkańcy, którzy są spokojni i nie rozmawiają z innymi, nagle zaczęli rozmawiać ze wszystkimi. To było naprawdę cudowne” – mówi Sarah.

Miniaturowy koń, dziesięcioletni samiec imieniem Monet, spędził w domu opieki około godziny.

johannesfloe.com – Art to remember

SWNS

W domu opieki nie było ani jednego przypadku COVID-19 podczas pandemii, ale jest to spowodowane tym, że mieszkańcy mogli oglądać rodziny tylko przez szklany ekran w ogrodzie, a wizyty zostały ograniczone.

Sarah powiedziała, że regularne interakcje ze zwierzętami pomagają mieszkańcom w wyrażaniu emocji, które w innym przypadku zostałyby stłumione.

„Miło było zobaczyć tyle uśmiechniętych twarzy w tych trudnych czasach”.

SWNS

Czytaj: Poznań: Telefon Serdeczności dla seniorów, którym doskwiera izolacja!