Minister edukacji potępia żądania usunięcia religii ze szkół

0
48
Przemysław Czarnek: Wyrzucenie religii ze szkół dechrystianizacją Europy. Zdjęcie: pl.freepik.com

Minister edukacji skrytykował pomysł likwidacji lekcji religii w szkołach, twierdząc, że jest to część szerszego planu dechrystianizacji świata zachodniego.

W rozmowie z Polskim Radiem, Przemysław Czarnek powiedział, że postulaty usunięcia religii ze szkół to działania mające na celu pozbawienie chrześcijan i katolików ich praw.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Jest to część programu dechrystianizacji… konsekwentnie realizowanego od kilkudziesięciu lat… przez lewicę i świat lewicowy w Europie i ogólnie w świecie zachodnim, bo mówimy też o Stanach Zjednoczonych i Kanadzie” – powiedział Czarnek.

„Ta dechrystianizacja w Europie Zachodniej postępuje w zastraszającym tempie” – powiedział.

Działania te, argumentował, „mają straszne żniwo”.

Czytaj: Szwajcarskie szpitale nadal stosują tę średniowieczną modlitwę

„Istnieją już ogromne obszary we Francji czy Hiszpanii, gdzie w ogóle nie ma chrześcijan” – powiedział Czarnek.

„Są cztery kraje na świecie, w których jest więcej niewierzących niż wierzących i trzy z tych krajów znajdują się w Europie – Czechy, Holandia i Wielka Brytania… a tych krajów będzie więcej, bo przestrzeń de- Chrystianizacja rośnie”.

Powstałą próżnię wypełnią na jakiś czas – kontynuował Czarnek – „inne cywilizacje, już nie łacińska, już nie chrześcijańska, tylko te wrogie chrześcijaństwu i wolnemu światu”.

Czytaj: Miliony na podwyżki dla kierowców MPK Poznań

W połowie grudnia podczas zjazdu partii Nowa Lewica i Razem przyjęto wspólną Deklarację Ideową oraz plan na kolejny rok wyborczy. Współprzewodniczący Lewicy Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że ugrupowanie będzie dążyć do rozwiązania konkordatu i usunięcia religii ze szkół.