Miny psów po tym, jak usłyszeli, że są najlepszymi ludźmi

0
621

Właściciele psów często mówią, że ich psi towarzysze są jak ich dzieci. Czworonożny członek rodziny, pomimo że jest innym gatunkiem, to nadal jesteśmy w stanie nawiązać z nim kontakt na poziomie emocjonalnym – czasem nawet większy niż z innymi ludźmi.

Mimo że psy nie są w stanie komunikować się werbalnie, często można odnieść wrażenie, że wyglądają tak, jakby komunikowały się przez naśladowanie ludzkich min.

I właśnie to stało się inspiracją dla serii zdjęć, zatytułowanej Dogs Are The Best People (Psy są najlepszymi ludźmi) autorstwa Belinda Richards i Tony Ladson (z Frog Dog Studios).

Richards i Ladson ostatnie dwa i pół roku fotografowali ponad 500 psów, kotów, królików, a nawet fretek w swoim studiu w Melbourne.

Para wydaje różne dźwięki i oferuje smakołyki (np. masło orzechowe) każdemu zwierzęciu, aby uchwycić jego prawdziwą postać w aparacie.

„Jedną z rzeczy, które zauważyłem, jest to, że każde zwierzę podobnie reaguje na te same słowa” – mówi Richards. „Ich reakcje na różne dźwięki, które wypowiadam lub słowa, których używam, są podobne do reakcji ludzi”.

Od zachwyconych uśmiechów szczeniąt po zakłopotane miny, każde zdjęcie pokazuje, że psy mogą wyglądać jak ludzie. Przewiń w dół, aby zobaczyć zabawną i uroczą serię Dogs Are The Best People i zobacz więcej z portfolio Richardsa i Ladsona na stronie Frog Dog Studios.

Czytaj: Jaki pan, taki pies? Te zdjęcia zdecydowanie to potwierdzają!

Każde zdjęcie pokazuje, jak poszczególne psy mają niepowtarzalny wyraz twarzy, tak jak ludzie.

Richards i Ladson fotografują również koty.

I króliczki!

Frog Dog Studios: Strona internetowa | Facebook | Instagram | Twitter | Behance

Czytaj: NOWA RESTAURACJA PUMO DI PUGLIA WE WROCŁAWIU – POCZUJ SIĘ JAK WE WŁOSZECH