Mleko ziemniaczane, nowy napój zdrowotny, który szturmem podbije świat

0
246
Prawdziwa rewolucja na wegańskim, "mlecznym" rynku - pojawiło się mleko z ziemniaka!

Jeśli chodzi o alternatywy mleka, mamy już wiele mlecznych propozycji do wyboru, ale najnowsza alternatywa może okazać się przełomem ze względu na to, jak dostępny i tani jest jego główny składnik.

Mleko ziemniaczane nie brzmi jak najsmaczniejsza rzecz na świecie, ale z drugiej strony spójrzcie, jak popularne stały się mleko sojowe, owsiane, migdałowe czy kokosowe.

Nie wspominając już o tym, że ta nowa alternatywa nabiału jest „pysznie kremowa” i świetnie nadaje się do domowych latte i cappuccino. Ponadto skromny ziemniak zużywa znacznie mniej ziemi i zasobów niż inne rośliny, które są obecnie wykorzystywane do produkcji mleka, co sprawia, że zarówno warzywa, jak i mleko są bardziej przystępne cenowo.

DUG, jedyna na świecie dostępna na rynku marka mleka ziemniaczanego, niedawno zadebiutowała na rynku brytyjskim, gdzie oczekuje się, że wywrze spory wpływ wyłącznie dzięki zapotrzebowaniu na alternatywy dla produktów zwierzęcych na tym rynku. Szwedzka firma planuje ekspansję na inne kraje europejskie, a także na rynek chiński.

Jeśli jednak nie możesz się doczekać spróbowania mleka ziemniaczanego, z przyjemnością możesz je zrobić samemu w domu, ponieważ w Internecie dostępne są dziesiątki przepisów. Zasadniczo po prostu gotujesz ziemniaka, a następnie mieszasz go z zagotowaną wodą, odcedzasz i dodajesz więcej wody, aż osiągnie pożądaną konsystencję.

Czytaj: Czy białko może poprawić odporność?

Facebook

Mleko ziemniaczane DUG zawiera również maltodekstrynę, białko grochu, błonnik z cykorii, olej rzepakowy, fruktozę (cukier), sacharozę (cukier), regulator kwasowości, węglan wapnia, lecytynę słonecznikową (emulgator), naturalny aromat i jest wzbogacone w witaminy.

Chociaż niedawne wprowadzenie mleka ziemniaczanego DUG w Wielkiej Brytanii wywołało pewne fale, sukces tej alternatywy mlecznej nie jest gwarantowany, ponieważ niektórzy, którzy go wypróbowali, opisali jego smak jako „neutralny” lub narzekali na posmak soli.

Brak białek może być również problemem dla niektórych osób. Z zaledwie jednym gramem białka na porcję, w porównaniu z ośmioma gramami w przypadku mleka sojowego i trzema gramami w mleku owsianym, nie jest to bomba białkowa, ale nie powinno to mieć większego znaczenia, jeśli otrzymujesz białko z innych źródeł.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Jednak, co istotne, produkcja mleka ziemniaczanego jest znacznie lepsza dla środowiska. Uprawa jest dwukrotnie bardziej wydajna niż uprawa owsa pod względem użytkowania gruntów, wymaga niewielkiej ilości wody i daje lepsze plony niż większość roślin.

Nowy napój ziemniaczany może konkurować z innymi mlekami roślinnymi i z pewnością ma szansę stać się kolejnym szaleństwem w zakresie zdrowej żywności.

Czytaj: Zamknięto znaną jadłodajnię w Krakowie. Właściciel opisał przyczyny decyzji

wad

Brak postów do wyświetlenia