Mój ból jest większy niż Twój, wersja amerykańska

0
460
Nancy Pelosi mówi, że została „uwikłana” w spór o maskę w salonie fryzjerskim. Zdjęcie: theguardian.com

Skandal na miarę naszych czasów. Liderka demokratów Nancy Pelosi poszła odświeżyć sobie fryzurę w salonie w San Francisco, do tego bez maski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby salony nie były przymusowo zamknięte i nie bankrutowały z powodu COVID-19. Przyłapana, teraz zwala winę na właścicielkę salonu.

W poniedziałek 31 sierpnia przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odświeżała sobie fryzurę w salonie w San Francisco (ESalonSF). Zrobiła to wbrew miejskim wytycznym dotyczącym koronawirusa, ponieważ zamknięto wszystkie salony do wtorku, kiedy to pozwolono im ponownie otworzyć się tylko w celu strzyżenia na zewnątrz.

Na nagraniu, które wyciekło do Fox News,widzimy jak Pelosi nie nosi maseczki podczas wizyty w salonie. Senaccy republikanie napisali: „Nasze małe firmy są zamknięte. Ale dla Pelosi? Wizyta w salonie możliwa, kiedy tylko zechce”.

W środę Pelosi potępiła ten incydent jako „ustawkę”.

„Biorę na siebie odpowiedzialność za wpadnięcie w ustawkę polityczną” – powiedziała Pelosi w środowe popołudnie.

Salony w San Francisco zostały zamknięte podczas pandemii koronawirusa, a ograniczone możliwości strzyżenia na świeżym powietrzu są możliwe dopiero od wtorku.

Nagranie z kamery bezpieczeństwa uzyskane przez Fox News pokazało Pelosi, mówcę Izby Reprezentantów i najpotężniejszą demokratkę w Waszyngtonie, przechadzającą się po e Salon SF z maską na szyi. Materiał filmowy został nakręcony w poniedziałek.

Nagranie CCTV pokazuje Nancy Pelosi bez maseczki w salonie fryzjerskim.

Pelosi regularnie mówi obywatelom USA, aby nosili maski i przestrzegali wytycznych mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Właścicielka salonu, Erica Kious, powiedziała, że jedna z jej fryzjerek, która wynajmowała krzesło w tej firmie, zdezynfekowała je specjalnie na spotkanie z Pelosi.

Kious powiedziała, że zgodnie z jej interpretacją środków ostrożności dotyczących koronawirusa noszenie maski podczas mycia włosów jest zabronione.

Czytaj: Fryzjerka tworzy barierę między klientkami za pomocą parasola

Pelosi „przestrzegała wszystkich zasad” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Pelosi.

„Myślę, że ten salon jest mi winien przeprosiny za wkręcenie mnie w ustawkę polityczną”, powiedziała Pelosi, dodając, że została „zasypana” komentarzami ludzi z branży fryzjerskiej, dziękując jej „za zwrócenie na to uwagi” i mówiąc „My potrzebujemy wrócić do pracy”.

„Wielu [jest] zirytowanych tą sytuacją” – powiedziała – „miało to miejsce w celu, który nie ma nic wspólnego z zakończeniem kryzysu”.

Pelosi powiedziała, że nosiła maskę na szyi, ponieważ „fryzjerka właśnie umyła mi włosy. Nie noszę maski, kiedy myję włosy. Czy myjesz włosy w masce? Zawsze noszę maskę… A to zdjęcie jest, kiedy właśnie wyszłam spod myjki”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Świeżo uczesana Nancy Pelosi. Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images

Chwila w salonie bez maski nie wydaje się być zachowaniem, z którym Fox News normalnie by się nie zgadzał, biorąc pod uwagę, że wiele stron w sieci próbuje przedstawić COVID-19 jako mistyfikację. A potem Republikanie głośno mówią, jak bardzo chcą, aby firmy i szkoły ponownie otworzyły się, bez względu na koszty. To niekoniecznie oznacza, że Pelosi wpadła w prawicową pułapkę, ale cokolwiek się wydarzyło, zwykłe przeprosiny Pelosi prawdopodobnie nie zaszkodzą. W każdym razie spekulacje na temat ustawki są raczej słabe.

Źródło: theguardian.com, thecut.com

Czytaj: Kolejne masowe zwolnienia w Wielkopolsce – bez pracy zostało ponad 250 ludzi

wad

Brak postów do wyświetlenia