Most, który jest wykorzystywany podczas budowy drogi ekspresowej

0
155
views
Zdjęcie: People's Daily

Nad doliną zbudowano most inżynieryjny tzw. techniczny, który będzie wykorzystywany podczas budowy drogi ekspresowej Chongqing-Hunan w Chongqing w południowo-zachodnich Chinach.

Wytrzymalibyście to nerwowo?

Rozpoczęła się rozbudowa drogi ekspresowej Chongqing-Hunan. 22 listopada firma Chongqing Expressway (Group) Co. Ltd poinformowała, że oficjalnie rozpoczęto budowę mostu Wubuhe, projektu kontrolnego z Banan do odcinka Pengshui w ramach projektu rozbudowy drogi ekspresowej Chongqing-Hunan, co oznacza, że oficjalnie rozpoczęto budowę projektu rozbudowy drogi ekspresowej Chongqing-Hunan.

Ponieważ natężenie ruchu pojazdów drogowych przekroczyło projektowaną zdolność przewozową, dość łatwo są korki w święta i w godzinach szczytu. W celu złagodzenia sytuacji zatoru, biuro transportu Chongqing włączyło przedłużenie drogi ekspresowej Chongqing-Hunan do trzyletniego projektu budowy drogi ekspresowej w celu poprawy transportu miejskiego w Chongqing.

Całkowita długość odcinka Chongqing projektu rozbudowy drogi ekspresowej Chongqing-Hunan wynosi ponad 280 kilometrów, w tym Banan do Pengshui, Pengshui do Youyang. Wśród nich odcinek od Banan do Pengshui zaczyna się od miasta Lujiao w dystrykcie Banan, przechodzi przez dystrykt Nanchuan i Wulong, a kończy się na Ponshui New Town w dystrykcie Pengshui. Całkowita długość trasy wynosi około 157,9 km, ze stosunkiem most/tunel na poziomie 78,3% i łączną inwestycją około 40,16 miliardów juanów. Odcinek z Pengshui do Youyang ma ponad 90 kilometrów i jest przyspieszany.

Czytaj: Zobacz najdłuższy most świata. Ma 55 kilometrów długości!

Most Wubuhe będzie łączył budowany obecnie w Banan zbiornik Guanjingkou o ciągłej konstrukcji stalowej o wymiarach 3×180 metrów. Plany budowy fundamentu i oczepu mostu zakończyły się w styczniu 2022 roku, a podpory mostu powstaną nad lustrem wody w zbiorniku do końca marca przyszłego roku.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Budowa projektu rozbudowy drogi ekspresowej Chongqing-Hunan skutecznie zmniejszy zatłoczenie istniejącej drogi ekspresowej Chongqing-Hunan, poprawi przepustowość przejazdu, dalej rozwinie liczne zasoby turystyczne wzdłuż trasy, będzie promować zintegrowany rozwój transportu i turystyki oraz wspierać zrównoważony oraz szybki wzrost gospodarczy i społeczny na trasie” – powiedziała firma Chongqing Expressway (Group) Co. Ltd.

Czytaj: Powstał specjalny most, aby pomóc zagrożonym małpom bezpiecznie pokonywać ruchliwą autostradę