Mowa jest bezpośrednio związana ze zdrowiem i dobrobytem finansowym

0
290
views

Dotyczy to nie tylko ludzi duchowych, ale także tych, którzy chcą odnieść sukces finansowy. Umiejętności mówienia i słuchania są traktowane bardzo poważnie we wszystkich szkołach biznesowych. Nawet w świecie przestępczym, aby awansować w gangsterskiej hierarchii, musisz opanować język. Tam bardzo realistycznie cytują stwierdzenie Buddy, że słowo może zabić człowieka. 

Trzy minuty złości mogą zniszczyć dziesięcioletnią przyjaźń. Słowa silnie określają naszą karmę. Możesz angażować się w rozwój duchowy, działalność charytatywną przez dziesięć lat, ale obrażając wielką osobowość, możesz stracić wszystko na wszystkich poziomach i zdegradować się do niższych form życia. Skąd to pochodzi? Z obelg.

Astrologia wedyjska mówi, że ciemna planeta Ketu jest odpowiedzialna za przestępstwa. Ketu to planeta, która reaguje szybko, często natychmiast. Ketu również daje wolność. Ale w aspekcie negatywnym karze za zniewagi i lekceważącą mowę, szybko pozbawiając osobę wszystkiego, co osiągnęła pod względem duchowym i materialnym.

W cywilizacji wedyjskiej wszyscy byli uczeni, aby bardzo uważać na swoją mowę. Dopóki ktoś nie przemówi, trudno go rozpoznać. Kiedy mówi, można odróżnić głupca od mędrca. 

Mowa ma bardzo silną energię. Specjaliści z subtelnym wzrokiem mówią, że ludzie, którzy używają wulgaryzmów, mówią niegrzecznie i obraźliwie, w pewnym miejscu subtelnego ciała natychmiast dostają czarną plamę, która za rok lub dwa może przekształcić się w nowotworowy guz.

Czytaj: Profesor medycyny: „Złość i uraza niszczą wątrobę i powodują raka”

MOWA TO OBJAW MOCY ŻYCIA

Najważniejszą rzeczą, dla której język jest dla nas przeznaczony, jest czytanie modlitw, mantr i omawianie tematów, które przybliżają nas do Boskości. Możesz także w razie potrzeby omawiać sprawy praktyczne, komunikować się z bliskimi. Ale co najważniejsze, nie przesadzaj. 

Ajurweda mówi, że mowa jest przejawem prany. Prana to siła życiowa, uniwersalna energia. Im więcej prany, tym osoba jest zdrowsza, odnosząca sukcesy, charyzmatyczna i harmonijna. Przede wszystkim więc prana jest wydawana, gdy ktoś mówi. Szczególnie, gdy ktoś krytykuje, potępia, stawia roszczenia, przeklina. Według statystyk 90% wszystkich kłótni wynika z tego, że źle o kimś mówimy.

Ludzie odnoszący największe sukcesy to ci, którzy mówią miło i potrafią kontrolować swoją mowę. 

Bhagavad-gita mówi, że wyrzeczenie w mowie polega na zdolności mówienia prawdy przyjemnymi słowami. Ludzie, którzy mówią niegrzecznie, zajmują ostatnie miejsca we wszystkich hierarchiach. Dotyczy to również ogólnie krajów. Należy pamiętać, że kraje o wysokiej kulturze wypowiedzi odnoszą większe sukcesy – Japonia, Niemcy i ogólnie wszystkie państwa należące do G8. 

Chociaż obecnie następuje degeneracja kulturowa, w tym degradacja kultury mowy. Ma to wpływ zarówno na ekonomię, jak i na życie duchowe w ogóle. Na Wschodzie osoba, która po prostu nie może kontrolować swojej mowy, jest uważana za bardzo prymitywną, chociaż na Zachodzie może być profesorem.

Czytaj: Mówisz po „krakosku”? Weź udział w wyjątkowym konkursie Biblioteki Kraków

KARMA JEST DEFINIOWANA NASZĄ MÓWĄ

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli kogoś krytykujemy, przyjmujemy negatywną karmę i złe cechy charakteru tej osoby. Tak działa prawo karmy. A także bierzemy cechy osoby, którą wychwalamy. Dlatego Wedy („po polsku „wiedza”) – święte księgi hinduizmu, wzywają do ciągłego mówienia o Bogu i świętych oraz wychwalania ich. To najłatwiejszy sposób na osiągnięcie boskich cech. 

Oznacza to, że jeśli chcesz zdobyć jakieś cechy, wystarczy poczytać o jakimś świętym, który je posiada, lub omówić z kimś jego cechy. Od dawna zauważono, że nabywamy cechy osoby, o której myślimy i dlatego o niej rozmawiamy. Dlatego nawet zachodni psychologowie radzą myśleć i rozmawiać o ludziach odnoszących sukcesy i harmonijnych. 

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Ale im więcej mamy samolubstwa i zazdrości, tym trudniej jest nam dobrze o kimś mówić. Musimy nauczyć się nikogo nie krytykować. Miałem jednego pacjenta który według horoskopu od pewnego roku powinien mieć poważną chorobę, ale u niego wszystko było w porządku. Zapytałem go, co zaczął robić w tym roku. Odpowiedział, że złożył przysięgę, że nie będzie nikogo krytykować. I powiedział, że naprawdę zauważył, że jego życie się poprawiło, jego praktyka duchowa osiągnęła nowy poziom.

Ten, kto nas krytykuje, daje nam swoją pozytywną karmę i zabiera nam zło. Dlatego w Wedach zawsze wierzono, że dobrze jest, gdy jesteśmy krytykowani. Jak mowa współdziała z naszą karmą? Mahabharata mówi, że jeśli coś zaplanowałeś, chcesz coś zrobić, nie mów nikomu o tym. Kiedy już to powiedziałeś, prawdopodobieństwo, że to się stanie, jest o 80% mniejsze, zwłaszcza jeśli podzieliłeś się tym z zazdrosną, chciwą osobą. 

Dlaczego ludzie, którzy mówią mało, osiągają więcej. Nie marnują energii. Inną prostą zasadą związaną z mową jest to, że jeśli zrobiliśmy komuś coś dobrego i pochwaliliśmy się tym innym, to w tym momencie tracimy pozytywną karmę i wszystkie owoce pobożności, które tym czynem wypracowaliśmy. Dlatego nigdy nie powinniśmy się chwalić naszymi osiągnięciami, ponieważ w tej chwili tracimy wszystkie owoce, które zebraliśmy wcześniej. „… niech nie wie twoja lewa ręka, co czyni prawa” (Ewangelia według św. Mateusza 6: 3).

Źródło: lifedeeper.ru