Możesz pływać 35 metrów nad ziemią w przezroczystym basenie

0
375

Możesz pływać 35 metrów nad Londynem w jedynym na świecie przezroczystym basenie Sky Pool.

Zawieszony 35 metrów nad ziemią, pomiędzy dwoma nowymi budynkami mieszkalnymi w londyńskiej dzielnicy biznesowej Nine Elms, wyczekiwany basen Sky Pool sprawi, że poczujesz się, jakbyś pływał po niebie.

Przezroczysty odkryty basen o długości 25 metrów został zaprojektowany przez firmę HAL Architects. Jest wykonany z akrylu i może pomieścić do 148 000 galonów wody.

Imponujący basen podniebny jest centralnym punktem Embassy Gardens, nowego osiedla z 2000 domami w strefie regeneracji Nine Elms i Battersea Power Station. Po otwarciu w przyszłym miesiącu Sky Pool stanie się najbardziej ekskluzywnym miejscem do kąpieli w całej Wielkiej Brytanii.

Sky Pool nie tylko zaoferuje pływakom zapierające dech w piersiach widoki na Parlament, London Eye i panoramę Londynu, ale także ekscytujące wrażenia pływania w powietrzu, dziesiątki metrów nad ziemią, bez niczego poza przezroczystą warstwą akrylu oddzielającą je od rozpadliny poniżej.

Nowy, przezroczysty basen Sky Pool w Londynie to największa wolnostojąca konstrukcja basenu akrylowego na świecie.

Zdjęcie: Instagram

Transport basenu z Kolorado nad Atlantyk był przygodą samą w sobie, ale zaprojektowanie i zainstalowanie go między dwoma nowymi budynkami mieszkalnymi było jeszcze większym wyzwaniem, a inżynierowie i pracownicy mieli zaledwie kilka centymetrów tolerancji.

Czytaj: Najgłębszy basen na świecie powstaje w polskim mieście

Zdjęcie: Instagram

Dzięki nowoczesnej technologii i innowacjom architektonicznym Sky Pool radzi sobie z naturalnymi ruchami dwóch 10-kondygnacyjnych budynków, które łączy.

Według HAL Architects nie jest on sztywno połączony na obu końcach; może przesuwać się z jednej strony na drugą, zachowując jednocześnie wodoszczelność.

Czytaj: Matka publikuje ważne przypomnienie dla rodziców po tym, co zobaczyła przy basenie

Zdjęcie: Instagram

„Wizja Sky Pool wynikała z chęci przesunięcia granic możliwości budownictwa i inżynierii, Ecoworld Ballymore chciał zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robiono” – powiedział prezes Ballymore, deweloper Embassy Gardens.

Zdjęcie: Instagram

„Lubimy przekraczać granice we wszystkich aspektach projektowania, przejrzysta struktura Sky Pool jest wynikiem znacznego postępu technologicznego w ciągu ostatniej dekady. Basen będzie naprawdę wyjątkowy, każdy będzie się czuł jak w powietrzu w centrum Londynu”- dodał Ballymore.

Wyjątkowy basen zostanie otwarty 19 maja 2021 roku.

johannesfloe.com – Art to remember