MrBeast pomógł 1000 niewidomych znów widzieć

0
110
YouTuber MrBeast pomógł wyleczyć ślepotę 1000 osób.

Amerykański YouTuber MrBeast wykorzystuje swój sukces, by zrobić coś dobrego.

Wyleczył ślepotę 1000 osób, płacąc za operację ich oczu.

„W tym filmiku leczymy ślepotę 1000 osób”, mówi Jimmy Donaldson, 24-latek znany w Internecie pod pseudonimem MrBeast, w filmiku, który zgromadził ponad 45 milionów wyświetleń w zaledwie 48 godzin.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Donaldson połączył siły z Jeffem Levensonem, okulistą i chirurgiem, aby przeprowadzić operację zaćmy dla nieubezpieczonych osób, które są prawnie niewidome z powodu zaćmy.

W filmie Donaldson pokazuje pacjentów, którym zdejmuje się bandaże po operacji, a następnie pokazuje ich reakcję. Dla wielu z nich był to pierwszy dobry widok od dziesięcioleci.

„Po prostu nie byłem sobą przez ostatnie 62 lata” – mówi jeden z pacjentów. „Naprawdę widzę Twoją twarz”.

Czytaj: 10 sprawdzonych sposobów na poprawę wzroku

Początkowo zespół Donaldsona zadzwonił do schronisk dla bezdomnych i bezpłatnych klinik, aby stworzyć listę pacjentów w rejonie Jacksonville, którzy potrzebowali operacji usunięcia zaćmy, ale nie było ich na to stać. Ostatecznie mieli grupę 40 pacjentów. Levenson wykonał wszystkie operacje w ciągu jednego dnia.

Następnie Levenson połączył zespół Donaldsona z SEE International, organizacją non-profit, która zapewnia bezpłatną opiekę okulistyczną na całym świecie potrzebującym pacjentom. Organizacja pomogła Donaldsonowi dotrzeć w sumie do 1000 pacjentów. Operacje zakończyły się po około trzech tygodniach.

Czytaj: Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

Donaldson przekazał także 10 000 dolarów wielu pacjentom, a nawet przekazał 50 000 dolarów na fundusz innej organizacji.