Muzeum Pompejów ponownie otwarte po 40 latach

0
300

Po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi słynne Muzeum Pompejów zostaje ponownie otwarte po 40 latach.

Muzeum Pompejów, zwane Antykwarium, w którym znajdują się artefakty z najsłynniejszej w historii katastrofy wulkanicznej, jest teraz ponownie otwarte dla zwiedzających po raz pierwszy od 40 lat.

Antykwarium w Pompejach

Zamknięte od 1980 roku, jest teraz ponownie otwierane jako symbol odporności samego miasta, które przetrwało nie tylko Wezuwiusz, ale także kampanię bombardowań z II wojny światowej, trzęsienie ziemi, a teraz ekonomiczne trudności pandemii koronawirusa.

Znajdujące się w centrum ruin, które jest najczęściej odwiedzanym stanowiskiem archeologicznym na świecie, w Antykwarium znajdują się relikty rzymskiego miasta Samnitów, które zginęło pod popiołem i ogniem w 79 r.

Po raz pierwszy otwarte w 1873 roku, zawiera odlewy wykonane z ciał zwierząt i ludzi, którzy zginęli, umożliwiając odwiedzającemu niezwykle intymne połączenie z okresem sprzed 2000 lat.

Obok odlewów ich właścicieli znajdują się przedmioty codziennego użytku, takie jak naczynia kuchenne, szkliwione naczynia gliniane, posągi z brązu i ściany willi – zarówno freski, jak i graffiti.

Czytaj: Osoby w muzeum, które pasują do dzieł sztuki

Antykwarium w Pompejach

W krainie turystycznej Pompeje są jedną z największych atrakcji turystycznych Włoch, są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale ponieważ podczas pandemii pozostały zamknięte, archeolodzy wciąż tam pracują, co nawet po tych wszystkich dziesięcioleciach wciąż nie zostało całkowicie wykopane.

Niedawno, według AP, konstrukcja czegoś w rodzaju restauracji typu fast food została w pełni odkopana i pomaga archeologom poznać zwyczaje żywieniowe starożytnych ludzi.

Ponowne otwarcie muzeum jest „znakiem wielkiej nadziei w bardzo trudnym momencie” – powiedział AP, wieloletni dyrektor Pompejów, Massimo Osanna.

Czytaj: 6 europejskich miast z czasów średniowiecza

Antykwarium w Pompejach

Jim Fulcher, pisząc dla Travel Awaits, dodaje, że odwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć muzeum, ale także wiele z najcenniejszych artefaktów z kolekcji, które często krążą za granicą na specjalne wystawy lub pozostają zamknięte w magazynie.

Ze względu na ograniczenia COVID-19 w kraju, na razie tylko mieszkańcy regionu Campagna w Pompejach będą mogli odwiedzać Antykwarium, ponieważ podróżowanie między regionami jest zabronione.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org