Na tej wyspie możesz popływać ze świniami

0
455

Na Bahamach znajduje się niezamieszkana wyspa znana jako Pig Beach, która jest w całości zamieszkana przez pływające świnie.

Zakochaj się w słynnych na całym świecie Pływających Świniach podczas swojej następnej przygody na Bahamach. Te niesamowite świnie, które pływają w morzu na Pig Beach, są jedną z największych atrakcji Bahamów. Istnieje jednak wiele ciekawych historii i legend o tym, jak te świnie trafiły na plażę na Bahamach!

Urocze świnie pływające na Bahamach są liderami branży turystycznej w kraju. Miliony ludzi przybywają na Bahamy, aby zobaczyć wyspę ze świniami — dokładnie 6,62 miliona odwiedzających w 2018 roku. Każdy chce popływać ze świniami w tropikalnym turkusowym morzu Karaibów.

Twitter

Gdzie jest Pig Beach na Bahamach?

Pig Beach położona na Big Major Cay, to plaża na niezamieszkanej wyspie w Exumas na południowych Bahamach. Plaża znajduje się wystarczająco blisko, aby dotrzeć z Nassau samolotem w mniej niż trzydzieści minut, a rejs statkiem ze Staniel Cay trwa nie dłużej niż dziesięć minut, zanim dotrzesz do świń.

Exumas to zbiór 365 wysp na Bahamach znanych z tego, że są ekstrawagancko piękne i odległe. Pig Island (Wyspa Świń) to jedna z bardziej ruchliwych wysp w regionie ze względu na gwiazdorską moc jej sławnych mieszkańców (świnie Exuma).

Czytaj: Była przekonana, że kupiła mini świnkę. Wyrosła niezła świnia!

Twitter

O pływających świniach na Bahamach

Szacuje się, że na wyspie jest 20-25 świń o rozmiarach od małych prosiąt po największą i najstarszą świnię w grupie, Big Momma. Świnie są prawie w 100% przyzwyczajone do tysiąca turystów odwiedzających wyspę.

Historia Pig Island na Bahamach (Big Major Cay)

Nikt nie jest do końca pewien, w jaki sposób świnie na Bahamach się tam dostały. Gdy zajrzysz na oficjalną stronę turystyczną Bahamów, to nawet oni przyznają, że tajemnica jest niejasna. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich kultur wyspiarskich, folklor szerzy się i istnieje kilka prawdopodobnych scenariuszy wyjaśniających, w jaki sposób świnie wylądowały na Big Major Cay kilkadziesiąt lat temu.

Jedna z legend pochodzi od okolicznych rolników Staniel Cay. Legenda mówi, że mieszkańcy Staniel Cay skarżyli się na zapach świń i zmusili rolników do znalezienia rozwiązania.

Ich rozwiązaniem było przeniesienie ich zaledwie dziesięć minut dalej na Big Major Cay (która ostatecznie stała się znana jako Pig Island). Tutaj świński smród nie mógł przedostać się do wioski, a świnie wciąż były wystarczająco blisko, by się nimi zająć.

Wkrótce świnie zorientowały się, że łódź rolnika była pełna ich codziennej paszy i każdego dnia, gdy zobaczyły łódź, zaczęły płynąć do rolnika, aby zostać nakarmionym. I tak do dzisiaj znajdują się tam świnie pływające na Bahamach.

Czytaj: Pierwsza na świecie kawiarnia ze świnkami powstała niedawno w Tokio

Twitter

Co robić w Pig Island na Bahamach?

Ponieważ na Pig Island nie ma mieszkańców, z wyjątkiem świń celebrytów, nie ma za dużo rzeczy do zrobienia. Ci, którzy przyjeżdżają na wyspę, spędzają większość czasu na relaksie na słońcu lub karmieniu/głaskaniu świń.

Świnie Exuma są doskonałymi modelami — mają miliony zdjęć ze swoimi fanami przez cały rok.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Przydatne informacje o Pig Island:

Istnieje krótka lista prostych zasad i etykiety dla osób odwiedzających Pig Island na Bahamach i wygląda ona następująco:

 1. Karm zwierzęta tylko żywnością zatwierdzoną dla świń — zwykle składającą się z naturalnej żywności, takiej jak owoce, warzywa i pieczywo. Zapytaj swojego przewodnika, jeśli masz pytanie, co jest dozwolone.
 2. Nie karm świń bezpośrednio dłońmi. Świnie nie mają pełnej wdzięku koordynacji i percepcji głębi. Twoje palce mogą w jednej chwili stać się ich pożywieniem. Zamiast tego wrzuć jedzenie do wody tuż obok nich.
 3. Nie karm świń na plaży Pig Island. Karm je tylko w wodzie, aby zachować ich naturalny instynkt przetrwania.
 4. Szanuj zwierzęta. Nie są niebezpieczne, chyba że zostaną sprowokowane, ale pamiętaj: to wciąż dzikie zwierzęta! Nie wykorzystuj świń ani nie narażaj ich na niebezpieczeństwo.
Twitter

Atrakcje blisko Pig Island

Exuma Cays to coś więcej niż pływanie ze świniami. Blisko wyspy ze świniami znajduje się kilkanaście atrakcji, które możesz zobaczyć podczas swojej jednodniowej wycieczki. Oto kilka naszych ulubionych rzeczy do zrobienia w Exuma:

 • Pływanie z rekinami w Compass Cay;
 • Wypatrywanie legwanów w Bitter Guana Cay;
 • Odkrywanie Pięknej Groty Piorunów (Thunderball Grotto);
 • Nurkowanie nad wrakiem zatopionego samolotu;
 • Wypicie drinka w Staniel Cay Yacht Club;
 • Wybierz się na wyprawę na ryby z ekspertem;
 • Wycieczka po wiosce Staniel Cay.

W okolicy Pig Island jest o wiele więcej rzeczy do zobaczenia, ale ta lista powinna wystarczyć, aby wypełnić plan wycieczki.

Twitter

wad

Brak postów do wyświetlenia