„Najbardziej samotny dom świata” jest pusty od ponad 100 lat

0
724
mad_in_GEORGIA/Reddit/Szilas/WikiCommons

„Najbardziej samotny dom na świecie”, położony na odległej islandzkiej wyspie, jest niezamieszkany od ponad 100 lat.

Dom położony jest na Elliðaey, bezludnej wyspie położonej na południu Islandii. Chociaż historycznie wyspa miała niewielką populację, jeszcze 300 lat temu bytowało tu kilka rodzin, ale ostatni ludzie wynieśli się stąd w 1930 roku, aby żyć na kontynencie.

Początkowo pojawiło się kilka plotek na temat pochodzenia samotnego budynku i jego właściciela.

Czytaj: Magiczny świat lodowych jaskiń na Islandii

Zdjęcie: Diego Delso/WikiCommons

Jedna z takich plotek głosiła, że budynek należy do nieznanego miliardera, który planował wykorzystać go jako bezpieczny dom na wypadek apokalipsy zombie, zgodnie z LADbible.

Plotka ta była jednak nieprawdziwa. Okazało się, że dom w rzeczywistości wcale nie jest domem; jest to domek myśliwski należący do Stowarzyszenia Łowieckiego Elliðaey.

Na tej odległej wyspie występuje duża populacja stad maskonurów, na które polowania na Islandii nie są nielegalne, mimo że są gatunkiem zagrożonym.

Sama wyspa jest faktycznie wymieniona jako rezerwat przyrody i obszar chroniony, ponieważ jest głównym obszarem lęgowym dla nawałnika burzowego i innych ptaków morskich.

Zdjęcie: Szilas/WikiCommons

Nie byłby to zbyt wygodny dom, ponieważ wyspa nie ma prądu, bieżącej wody ani wewnętrznej instalacji wodociągowej.

Zdjęcie domu zostało opublikowane na Reddit, gdzie zebrało już ponad 25 000 polubień.

Jak myśleli niektórzy użytkownicy, jest również mało prawdopodobne, aby wyspa miała połączenie z Internetem lub zasięgiem telefonu komórkowego.

Czytaj: Sylwester na Islandii. Zdjęcia z dachu.

Zdjęcie: Reddit

Jeden z użytkowników napisał, że dom „wygląda na najlepsze miejsce do przebywania”, na co ktoś odpowiedział: „Dopóki nie zgłodniejesz”.

Dotarcie do tego domu nie należy do najłatwiejszych, ale jego zdjęcia z lotu ptaka zachwycają internautów. Można tu dopłynąć łódką, ale tylko jeśli pozwolą na to warunki pogodowe.

Źródło: unilad.co.uk

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

wad

Brak postów do wyświetlenia