Najbardziej tajemniczy i oszałamiający park z kotami w roli głównej

0
498

Osoba, która jest autorem tych dzieł, nazywa się Richard Saunders. Jest malarzem surrealistycznym mieszkającym w Wielkiej Brytanii i zasłynął z tworzenia takich zdjęć krzewów i drzew w postaci kotów.

Richard Saunders to surrealistyczny artysta, który wie, jak tworzyć niesamowite ogrody fotograficzne w kształcie zwierząt.

Facet stał się sławny dzięki tworzeniu krzewów w postaci kotów. Pomysł ten pojawił się w głowie artysty, gdy zobaczył drzewa, które zostały bardzo realistycznie wycięte na wzór chmur. To wtedy artysta zdał sobie sprawę, że stanie się to jego hobby i pracą na najbliższe lata, a może nawet na resztę życia.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

„Surrealizm stał się moją obsesją, kiedy byłem jeszcze nastolatkiem” – mówi.

Urodzony w 1946 roku w rodzinie kochającej sztukę i tworzącej ją, Richarda Saundersa jako dziecko nawiedzały surrealistyczne sny, choć oczywiście nie wiedział nic o ruchu surrealistycznym. Kiedy jako nastolatek odkrył surrealizm, stał się on obsesją na całe życie. Same umiejętności, design i kolor nigdy nie wystarczały. Musiał być jakiś inny element. Wyobraźnia. Kreatywność. Surrealizm!”

„Malowałem zbyt wolno, aby utrzymać się z surrealizmu, więc zwróciłem się ku reklamie, aby utrzymać i wykarmić rodzinę. Doszedłem do stanowiska dyrektora kreatywnego i zostałem partnerem w małej agencji. Teraz na emeryturze mogę powrócić do mojej pierwszej miłości, malarstwa surrealistycznego, a jako zapalony fotograf również tworzyć surrealistyczne montaże ”- mówi.

Czytaj: Surrealistyczne zdjęcia, które sprawią, że będziecie musieli spojrzeć dwa razy!

Wszystkie prace Richarda nie są do siebie podobne, ale jak przyznaje sam artysta, jego ulubiony kot, Tolly, do dziś pozostaje pierwowzorem, muzą i inspiracją do ich powstania. Niestety jakiś czas temu odszedł jego ukochany zwierzak, ale pamięć o nim żyje w każdym nowym dziele Richarda. Cała jego praca jest wykonywana w Photoshopie CS5.

Richard ma również swoją stronę w Internecie – Topiary Cat oraz konto na Facebooku, gdzie rozpieszcza swoich subskrybentów nowymi dziełami. Niektórzy nawet nie chcą uwierzyć, że to tylko zdjęcie, a są pewni, że to istnieje naprawdę – żywe krzewy i drzewa, przycięte w tak niezwykły sposób! Richard z kolei musi przekonywać ludzi, że jest inaczej:

„Po prostu robię zdjęcia angielskich ogrodów i umieszczam na nich gigantyczne krzewy przycięte tak, by wyglądały jak kot” – mówi Richard Saunders.

„Reakcja moich fanów, zwłaszcza tych, którzy całkowicie wierzą w koncepcję i reagują w podobny sposób, jest najbardziej wzruszająca”, mówi.

„Będąc na emeryturze po wielu latach pracy w branży, w której panuje bardzo silna presja, jako dyrektor kreatywny ds. reklamy, lubię pracować z The Topiary Cat tylko wtedy, gdy mam nastrój. Robię to wyłącznie dla przyjemności. Jest to moje antidotum na mrok i nieprzyjemności, które obfitują w dzisiejszym świecie” – mówi.

„Mam plany dotyczące książek, zarówno wierszy z ilustracjami, jak i dłuższego formatu baśni dla dorosłych. Topiary Cat ma być nieśmiertelny, w przeciwieństwie do mnie!” – mówi Richard.

Tutaj drzewa i krzewy zamieniają się w koty! Jeden z najwspanialszych „ogrodów” na świecie!

Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat
Zdjęcie: The Topiary Cat

Czytaj: Last Minute Summer Festival 2020 we Wrocławiu już dzisiaj! Zobacz, kto zagra