Najbardziej wysportowana babcia świata skończyła 83 lata!

0
867

Poznajcie niesamowicie inspirującą historię Ernestine Shepherd o tym, jak zmieniła swoje życie w wieku 56 lat, decydując się na kondycję, a tym samym wyznaczyła niemożliwe w zakresie sprawności fizycznej.

Ta 83-letnia babcia zachwyciła świat niesamowicie sprawnym ciałem, które przeczy jej wiekowi. Niesamowita historia Ernestine Shepherd jest dowodem, że nigdy nie jesteś za stary, aby ćwiczyć i uprawiać sport.

Urodzona 16 czerwca 1936 roku i pochodząca z Baltimore w stanie Maryland, Ernestine nigdy nie była na siłowni, dopóki nie skończyła 56 lat. Nie zawsze ćwiczyła – powiedziała BBC.

„Zawsze byłam za leniwa, żeby poćwiczyć – i nie można mnie było oderwać od ciasta czekoladowego. Ale kiedy skończyłam 56 lat, moja siostra Velvet i ja poszłyśmy na zakupy po stroje kąpielowe. Żadna z nas nie miała na sobie stroju kąpielowego przez lata. W lustrze w przebieralni zawarłyśmy umowę, aby trochę schudnąć dla zdrowia”.

Siostry zaczęły od aerobiku, aby utrzymać formę, a potem zaczęły podnosić ciężary, zanim wypróbowały kulturystykę.

Ernestine powiedziała: „Pewnego dnia Velvet zwróciła się do mnie i powiedziała:„ Powinnyśmy spróbować trafić do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsze siostry kulturystyczne na świecie!”. Stało się to naszym celem ”. Jednak Velvet nie dożyła do momentu, żeby jej marzenie się spełniło. Miała tętniaka mózgu i niestety zmarła.

Czytaj: Najdziwniejsze rekordy Guinnessa. Skąd ludzie biorą takie pomysły?

Tuż przed śmiercią Velvet powiedziała swojej siostrze: „Chcę, żebyś kontynuowała to, co robiłyśmy. Chcę, żebyś inspirowała inne starsze kobiety i każdego, kto będzie Cię słuchał i zacznie ćwiczyć”.

Ernestine powiedziała: „Rozpadłam się na kawałki, kiedy Velvet umarła. Nie wiedziałam, co robić, ponieważ siostra zawsze była przy mnie”.

Kilka lat po śmierci Velvet, Ernestine postanowiła podjąć wyzwanie i skontaktowała się z Yohnnie Shambourgerem, z kulturystą.

Ernestine poprosiła Yohnnie, aby ten jej pomógł trafić do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza kulturystka na świecie. Yohnnie powiedział jej, że to będzie „długa podróż”, i zapytał czy ma tyle czasu na dojście do mety.

Facebook

Ernestine powiedziała mu, że dokładnie tego chce, ale że nie chce przybierać na masie ani nie chce wyglądać na „zbyt muskularną”, a on obiecał, że tak będzie, ponieważ brakuje jej testosteronu wymaganego do zwiększenia masy.

Ernestine spełniła marzenie swojej siostry. „Siedem miesięcy później, w wieku 71 lat, wzięłam udział w pierwszym konkursie kulturystycznym – i zdobyłam pierwsze miejsce” – wyjawiła. „Osoby odpowiedzialne z Księgi Rekordów Guinnessa dowiedziały się o tym i zadzwoniły do Yohnnie, aby potwierdzić, że jestem najstarszą na świecie kulturystką.

Facebook

Zaprosili nas do Rzymu. „Nigdy nie zapomnę jak odbierałam medal i certyfikat. Zrobiłam, co chciałaś Velvet. Pamiętam, że jak mówiłam to łzy napływały mi do oczu. Wzięłam też trochę prochów mojej siostry i jak nikt nie widział, poszłam na zewnątrz i wysypałam proch”.

Ernestine wielokrotnie była w telewizji, występując w programie Steve’a Harveya i poznając znanych kulturystów, takich jak ośmiokrotny zwycięzca Mr. Olympian, Lee Haney. Od czasu pierwszych zawodów w 2010 roku Ernestine wzięła udział w siedmiu kolejnych zawodach kulturystycznych oraz w dziewięciu maratonach. Oprah Winfrey również zwróciła uwagę na niewiarygodnie sprawną babcię i zaprosiła ją do programuj, by porozmawiać o jej zdrowiu.

Facebook

Ernestine budzi się o 2:30 z powodu nabożeństw i medytacji, a następnie budzi się na śniadanie. Następnie wychodzi pobiegać, potem idzie na siłownię przed 7:30, gdzie prowadzi zajęcia dla 45 osób do 11:30. Po wyczerpującym poranku wraca do domu na posiłek i drzemkę i spędza czas ze swoim mężem, Colinem, po czym wraca na siłownię o 17:30. Trenuje ludzi w wieku od 20 do 86 lat do godziny 19:00, po czym wraca do domu. Powiedziała: „W poniedziałek koncentruję się na mojej klatce piersiowej i bicepsie, w środy na ramieniu i tricepsie, a w piątki na plecach i nogach”.

W wieku 83 lat to bardzo wyczerpujący dla organizmu rytm dnia, ale Ernestine nie chce zwalniać.

Facebook

Codziennie je dwa śniadania, wypija „szklankę płynnych białek jaj, je garść orzechów włoskich, miskę płatków owsianych przed biegiem i cztery gotowane białka jajek po powrocie. Później je trzy posiłki w ciągu dnia. Zwykle je indyka, kurczaka lub tuńczyka z brązowym ryżem, warzywami, białymi ziemniakami lub pieczonymi słodkimi ziemniakami (batatami). Dba również o to, by pić dużo wody, aby pozostać nawodnionym. Przed pójściem do łóżka wypija ostatnią szklankę płynnych białek jaj.

Facebook

Ernestine ujawniła, że słowa siostry wciąż jej dają siłę po tylu latach. Powiedziała: „ Zdeterminowana, oddana i zdyscyplinowana [to także nazwa jej książki wydanej w 2016 r.]. Jeśli weźmiesz sobie te trzy słowa do serca, bez względu na to, co robisz w życiu, możesz odnieść sukces. Tak żyję i dlatego zawsze mówię ludziom, że wiek to tylko liczba”.

Ernestine otrzymała wiele wsparcia od swojego męża, 61-letniego syna i 22-letniego wnuka. Powiedziała: „Często zastanawiam się, jak czułaby się Velvet, wiedząc, że zrobiłam wszystko, czego chciała. Lubię myśleć, że patrzy na mnie z dumą”.

Facebook

Czytaj: 50 NAJPOTĘŻNIEJSZYCH LUDZI W POLSKIM SPORCIE W 2017 ROKU