Najciekawsze rzadko spotykane historyczne zdjęcia

0
291

W historii wydarzyło się tak wiele fascynujących rzeczy, że śledzenie wszystkiego może być trudne. I chociaż możesz spędzać godziny na czytaniu książek historycznych i artykułów z Wikipedii, szukając informacji, czasami pojedyncze zdjęcie może powiedzieć więcej niż kilka stron z książki.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie kolekcję rzadkich zdjęć historycznych, których prawdopodobnie nie znajdziesz w podręczniku do historii.

Od posągu Dawida pokrytego ceglaną kopułą po ilość ręcznie napisanego kodu, który został wyprodukowany dla projektu Apollo, zobacz najciekawsze rzadko spotykane historyczne zdjęcia w galerii poniżej!

1.Niesamowite zdjęcie niemieckiego żołnierza, który sprzeciwia się bezpośrednim rozkazom, aby pomóc młodemu chłopcu przejść przez nowo utworzony mur berliński po rozstaniu z rodziną, 1961 rok.

Źródło: imgur.com

2. W 1969 roku, kiedy czarnoskórzy Amerykanie wciąż nie mogli pływać obok białych, pan Rogers postanowił zaprosić oficera Clemmonsa, aby dołączył do niego i ochłodził jego stopy w basenie, przełamując dobrze znaną barierę kolorystyczną.

Źródło: reddit.com

Czytaj: Historia Europy: ludność i granice narodów w różnych latach od 400 r.p.n.e.

3. Charles Thompson wita swoich nowych kolegów z klasy w szkole publicznej nr 27 we wrześniu 1954 roku, niecałe cztery miesiące po tym, jak Sąd Najwyższy orzekł, że segregacja rasowa jest niezgodna z konstytucją. Karol był jedynym afroamerykańskim dzieckiem w szkole.

Źródło: reddit.com

4. Księżna Diana podaje rękę pacjentowi choremu na AIDS bez rękawiczek, 1991 rok.

Źródło: reddit.com

5. Policjant w San Francisco karci mężczyznę za to, że nie nosi maski podczas pandemii grypy w 1918 r.

Źródło: reddit.com

6. Rzeźba Michała Anioła przedstawiająca biblijnego Dawida obudowana w cegłach, aby zapobiec uszkodzeniom powodowanym przez bomby podczas II wojny światowej.

Źródło: reddit.com

7. Żydowscy więźniowie po wyzwoleniu z pociągu śmierci, 1945 rok.

Źródło: reddit.com

8. Członkowie holenderskiego ruchu oporu świętują wiadomość o śmierci Adolfa Hitlera w kwietniu 1945 roku.

Źródło: reddit.com

9. Mężczyzna aresztowany za przebranie się z policyjnej furgonetki, Nowy Jork, 1939 rok.

Źródło: reddit.com

10. Serbski żołnierz śpi ze swoim ojcem, który odwiedził go na linii frontu w pobliżu Belgradu, 1914/1915 rok.

Źródło: reddit.com

11. Louis Armstrong gra dla swojej żony, Egipt, 1961 rok.

Źródło: reddit.com

12. Margaret Hamilton i odręczne oprogramowanie nawigacyjne, które ona i jej zespół Mit wyprodukowali dla projektu Apollo, 1969 rok.

Źródło: Wikimedia Commons

13. Młoda królowa Elżbieta jako mechanik podczas II wojny światowej (ok.1939 roku).

Źródło: reddit.com

14. Ojciec Anne Frank, Otto, wraca na strych, gdzie ukrył się przed nazistami. Był jedynym żyjącym członkiem rodziny (1960 rok).

Źródło: reddit.com

15. Amerykański żołnierz kołysze rannego japońskiego chłopca i chroni go przed deszczem w kokpicie samolotu podczas bitwy o Saipan, czekając na przewiezienie młodzieńca do szpitala polowego. Lipiec 1944 r.

Źródło: reddit.com

16. Mężczyzna jedzie autobusem w Durbanie, przeznaczonym tylko dla białych pasażerów, w oporze wobec polityki apartheidu RPA, 1986 rok.

Źródło: reddit.com

17. O 4:31 nieautoryzowane zdjęcie Stalina zrobione na Kremlu pokazuje moment, w którym został poinformowany, że Niemcy rozpoczęły swoją inwazję na Związek Radziecki, 22 czerwca 1941 r.

Źródło: reddit.com

18. Ruby Bridges, pierwsza Afroamerykanka, która uczęszczała do białej szkoły podstawowej na południu, 1960 r.

Źródło: reddit.com

19. Freddie Mercury z matką, 1947 r.

Czytaj: Nauka potwierdza: Freddie Mercury miał najlepszy głos w historii

Źródło: reddit.com

20. Jakob Nacken (221 cm), najwyższy nazistowski żołnierz rozmawiający z kanadyjskim kapralem Bobem Robertsem (160 cm) w pobliżu Calais we Francji we wrześniu 1944 r.

Źródło: reddit.com

21. Kiedy naziści zapytali Lepę Radic, kim byli jej „wspólnicy”, zanim ją powiesili, odpowiedziała: „Poznacie ich, kiedy przyjdą mnie pomścić.” Młoda Serbka została powieszona w wieku 17 lat niedaleko Gradiska w 1943 roku podczas bitwy w obszarze Kozara, straciła ojca, brata (15) i wuja.

Źródło: reddit.com

22. Albert Einstein, jego sekretarz Helen (po lewej) i córka Margaret (po prawej) stają się obywatelami USA, aby uniknąć powrotu do nazistowskich Niemiec, 1940 rok.

Źródło: reddit.com

23. Gangsterzy ukrywają twarze podczas procesu Ala Capone w 1931 roku.

Źródło: reddit.com

24. Żołnierz niemiecki wraca do domu i dowiaduje się, że nie ma już jego rodziny. Frankfurt, 1946 rok.

Źródło: reddit.com

25. „Pijany kosz”. W latach sześćdziesiątych bary w Stambule zatrudniały kogoś do noszenia pijanych ludzi z powrotem do ich domów.

Źródło: reddit.com

26. 20 maja 1910 rok: dziewięciu królów Europy sfotografowanych razem po raz pierwszy i jedyny.

Źródło: Wikimedia Commons

27. Żołnierze wracający do domu z II wojny światowej, 1945 rok.

Źródło: reddit.com

28. David Isom, 19 lat, złamał zakaz kąpieli czarnych z białymi w segregowanym basenie na Florydzie w dniu 8 czerwca 1958 r., w wyniku czego urzędnicy zamknęli obiekt.

Źródło: reddit.com

29. Rosyjski więzień wskazuje palcem identyfikującym i oskarżającym nazistowskiego strażnika, który był szczególnie okrutny wobec więźniów w obozie Buchenwald.

Źródło: reddit.com

30. Zatrudniony czytelnik czyta ciężko pracującym pracownikom cygar w kubańskiej fabryce cygar (ok. 1900-1910 roku). Zatrudniano ludzi do czytania powieści, poezji, literatury faktu i gazet.

Źródło: reddit.com

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org