Najlepszy sposób na odpowiednie odżywianie zgodnie z kształtem ciała

0
341

Ciało każdej kobiety jest piękne i każda osoba jest wyjątkowa na swój sposób, ale czy wiesz, dlaczego ludzie gromadzą tłuszcz w różnych częściach ciała, a czasem różni się on w zależności od osoby? Niektóre kobiety przybierają na wadze w okolicy brzucha, podczas gdy inne mogą przybrać na wadze tylko w okolicy ud i bioder.

Jakim typem sylwetki jesteś?

Każdy ma problemy z wagą, a problemy z odchudzaniem zależą od typu ciała. Istnieją cztery główne kształty ciała: prostokąt, gruszka, jabłko i klepsydra. Oto najlepsze informacje o tym, jak jeść i schudnąć w zależności od typu ciała i być zdrowym.

Źródło: www.everydaykiss.com

1. Prostokąt

Prostokątny kształt ciała charakteryzuje się nieokreśloną talią i wąskimi biodrami. Jeśli masz ten typ ciała, Twoje szanse na przybranie na wadze są mniejsze. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś przestrzegać diety.

Źródło: www.eagleee.com

Jaki rodzaj jedzenia dla kobiet z typem sylwetki prostokąt?

Aby zachować zdrową dietę, spożywaj zdrowe tłuszcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega 3. Pokarmy bogate w kwasy omega 3 to łosoś, awokado, migdały. Dodatkową korzyścią dla Ciebie byłoby również białko roślinne. Bogate źródła białka roślinnego to komosa ryżowa, szpinak, rośliny strączkowe, brokuły i nasiona chia.

Źródło: carmige.com

Unikaj niezdrowej żywności

Niezależnie od tego, jak jesteś szczupła, musisz przestrzegać zdrowej diety, zbilansowanej zdrowymi węglowodanami, zdrowymi tłuszczami i białkami. Unikaj fast foodów i słodkich potraw.

2. Jabłko

Ciało w kształcie jabłka ma szeroki tułów i szerokie ramiona, pełen biust, talię i górną część pleców. Kobiety o ciele w kształcie jabłka mogą mieć cieńsze ręce i nogi oraz mogą przybrać na wadze w okolicach talii i tułowia.

Źródło:  shopify.com

Co powinnaś jeść?

Kobiety z sylwetką o kształcie jabłka powinny jeść mało, ale często. Oznacza to, że posiłki należy rozłożyć na sześć posiłków dziennie przy zmniejszonych porcjach. Jest to o wiele lepsze niż spożywanie trzech ciężkich posiłków dziennie, ponieważ organizm może szybciej metabolizować mniejsze ilości.

Źródło: vietnewspro.com

Jedz więcej owoców i warzyw

Spożywaj więcej owoców i warzyw, które wprowadzą do diety więcej błonnika. Błonnik pomaga w szybszym trawieniu i zapewnia uczucie sytości, dzięki czemu nie będziesz jeść w nadmiarze. Spożywaj witaminę C i nabiał o niskiej zawartości tłuszczu. Jedz tylko ten rodzaj jogurtu, który jest dobry do regulacji trawienia.

Źródło: pixabay.com

Czego unikać?

Unikaj pokarmów, które wytwarzają gazy, wzdęcia i obrzęki, takie jak junk food, fast food, chleb i niektóre warzywa.

Czytaj: W Poznaniu rusza akcja “Zgotujmy razem trochę dobra”

3. Gruszka

Ciało w kształcie gruszki ma cechy charakterystyczne dla bioder większych niż biust. Osoby o kształcie gruszki zwykle przybierają na wadze w okolicach ud i bioder i istnieje ryzyko zatrzymywania wody. Jednak ćwiczenia i aktywność fizyczna mogą temu zapobiec.

Źródło: shopify.com

Co powinnaś jeść?

Kobieta z ciałem o kształcie gruszki powinna jeść mięso, jajka, nabiał i wysokobiałkowe produkty. Białko pomaga utrzymać wagę i przyrost tkanki tłuszczowej. Pomaga również w budowaniu mięśni. Jednak wraz z dietą konieczne są ćwiczenia, aby zredukować tłuszcz i schudnąć.

Źródło: www.nutritionadvance.com

Oczyść swój organizm owocami

Aby odtruć organizm, spożywaj owoce, takie jak arbuz i ananas. Owoce te oczyszczą Twój organizm i usuną wszystkie toksyczne substancje, które spowalniają Twój metabolizm, dzięki czemu szybciej tyjesz. Ziołowe zielone herbaty są również korzystne dla zdrowia i metabolizmu.

Źródło: www.1mhealthtips.com

Czego unikać?

Unikaj pokarmów o wysokiej zawartości sodu i zmniejsz spożycie soli. Unikaj rafinowanych potraw, takich jak makaron, biały ryż i chleb. Mogą one zastąpić zdrowsze zboża i całą żywność.

Źródło: www.nftips.com

Czytaj: 10 najbardziej tuczących produktów spożywczych – to od nich tyjemy!

4. Klepsydra

Najbardziej pożądana sylwetka ciała charakteryzująca się proporcjonalnym biustem i biodrami oraz smukłą talią. Ale chociaż kobiety uwielbiają mieć taką sylwetkę, wciąż mają skłonność do równomiernego przybierania na wadze, więc należy zachować ostrożność. Ogólny przyrost masy ciała może również zmniejszyć napięcie mięśni.

Źródło: sohucs.com

Kobiety z figurami w kształcie klepsydry są narażone na wysoki poziom cukru we krwi, dlatego należy spożywać pokarmy o niskim indeksie glikemicznym. Twoja dieta powinna składać się z 6 małych posiłków dziennie z większą ilością świeżych owoców, warzyw, zdrowych tłuszczów i chudego białka. Możesz spróbować chudej piersi z kurczaka, która jest doskonałym i zdrowym wyborem białka.

Źródło: foodicious.club

Osoby o sylwetce klepsydry powinny unikać wyrafinowanych mąk, takich jak makaron i biały ryż. Można je zastąpić zdrowszą, pełnowartościową żywnością.

Źródło: dingo.care2.com

johannesfloe.com – Art to remember