Najpiękniejsze kurczaki na świecie

0
931

W 2013 roku fotograf Matteo Tranchellini miał misję znalezienia kury Concincina do swojego ogrodu w Mediolanie we Włoszech. Wtedy poznał Giorgio, rolnika, który zaprosił go na wystawę najpiękniejszych kurczaków na świecie.

Na szczęście na tej wystawie Tranchellini znalazł swoją kurę Concincina. Nazwał ją Jessicah i tego samego dnia kura skradła serce Matteo. Od tamtej pory mężczyzna postanowił, że to właśnie kury będą jego fotograficznym celem.

Tranchellini zwrócił się o pomoc do swojego przyjaciela, Moreno Monti i razem zaczęli fotografować kurczaki i koguty. Sfotografowali setki ptaków. Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu prostego zestawu świateł i niczego więcej.

Z czasem dwaj fotografowie zgromadzili wystarczającą ilość materiału, aby rozważyć przekształcenie fotografii w książkę. Rozpoczęli kampanię Kickstarter, aby pomóc w realizacji ich pomysłu. Zbierali pieniądze.

Seria „CHICken” obejmuje 200 zdjęć 100 różnych rodzajów kurczaków. Oto kilka z wielu zdjęć z ich albumu. Zobaczcie, jak prezentują się te piękne ptaki. Jest co podziwiać.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Czytaj: Ayam Cemani – bardzo rzadka rasa kur, która charakteryzuje się czarnym kolorem.

Czytaj: ZANURZ SIĘ W JESIENI DZIĘKI TYM ALBUMOM!