Największa anamorficzna iluzja na świecie w Korei Południowej (WIDEO)

0
797

Największy ekran zewnętrzny w Korei Południowej wygląda jak gigantyczne akwarium z szalejącymi falami, ale w rzeczywistości jest anamorficzną iluzją.

Według d’strict, firmy stojącej za tą instalacją: „Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i dostarczaniu zapierających dech w piersiach treści wizualnych w Digital Out of Home. Aby zaoferować światu nowe wrażenia, z dumą ogłaszamy nową ekscytującą działalność – licencjonowanie IP”.

Czytaj: Ten dołek w podłodze to tylko iluzja optyczna!

„Nasz pierwszy przypadek licencjonowania IP „FALE” z iluzją anamorficzną został z powodzeniem ujawniony na wspaniałym DOOH COEX K-POP SQUARE, największym ekranie reklam zewnętrznych HD w Korei Południowej”.

„Naszym celem jest opracowanie wielu atrakcyjnych treści wizualnych, które można licencjonować na dowolny rozmiar i kształt ekranu”.

Co to jest sztuka anamorficzna?

Już od wieków artystów i malarzy pasjonowały różne formy zniekształcania rzeczywistości. Malując obrazy o zdeformowanych proporcjach próbowali nadać swoim dziełom niepowtarzalny charakter. Czasem również z premedytacją ukrywali prawdziwą treść swojego malowidła, którą można było następnie odczytać tylko w pewien określony sposób. Sztuka tworzenia takich obrazów nosi nazwę sztuki anamorficznej.

Obrazem anamorficznym nazywamy obraz, którego proporcje zostały zniekształcone za pomocą odpowiedniego zrzutowania perspektywicznego, lub rzutowania połączonego z odbiciem w specjalnym zwierciadle. Na końcu artykułu znajdziecie filmik, który przedstawia o co w tym chodzi.

Więcej informacji: d’strict, digg

Poniżej możecie zobaczyć filmik przedstawiający anamorficzną sztukę iluzji najwyższej klasy – sprawdź, czy dasz jej się zwieść!

Czytaj: REKORD GUINNESSA ZA NAJWIĘKSZY OBRAZ. ZOBACZ MURAL Z KOREI POŁUDNIOWEJ!