Nauczyciel fizyki robi wszystko, aby jego nauka była ciekawa dla uczniów

0
611

Czy pamiętasz swojego ulubionego nauczyciela? Możliwe, że nie lubiłeś go za przedmiot, którego uczył, ale za zabawne lekcje i świetny klimat w klasie, który dzięki niemu był. Podobnie jest z tym nauczycielem od fizyki. Zobaczcie, jak bardzo się stara, aby nauka została przekazana w formie zabawy.

Studentka fizyki o imieniu Erica udostępniła na Twitterze filmik, w którym podziwia swojego profesora, dr Davida Wrighta.

Rozgrzewający serce montaż pokazuje, jak oddany nauczyciel Tidewater Community College w Virginia Beach stara się pokazać swoim uczniom, jak ekscytująca może być nauka.

„Musicie zobaczyć kolaż wszystkich szalonych rzeczy, które mój profesor fizyki zrobił w tym semestrze” – pisze Erica na Twitterze. „Ma 70 lat i nadal robi to wszystko dla nas”. Film pokazuje klipy Dr. Wrighta w klasie, pokazujące różne eksperymenty na swój własny, zabawny sposób. Od napędzania się korytarzem na deskorolce po skoki w górę i w dół na kiju pogo. W tym wszystkim widać, jak bardzo lubi uczyć. Jeden materiał filmowy pokazuje nawet, że Doktor Wright robi lody dla całej klasy z ciekłym azotem.

Czytaj: Nauczycielka udziela lekcji anatomii w kombinezonie, który odwzorowuje ludzkie ciało

Po dowiedzeniu się, że Erica skompilowała swoje najlepsze chwile w wideo, dr Wright napisał odpowiedź za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Dziękuję bardzo za dzielenie się tym ze mną” – mówi. „To był niesamowity semestr, ponieważ miałem niesamowitych studentów”.

Obejrzyj zabawny film poniżej. Nie chcesz, żeby wszyscy nauczyciele tacy byli?

Ten popularny film przedstawiający profesora fizyki, dr. Davida Wrighta, pokazuje jego szalone wysiłki, aby pokazać uczniom, jak ekscytująca może być nauka.

Profesor udzielił również wywiadu dla WTKR, gdzie można zobaczyć jeszcze więcej jego zabawnych eksperymentów.

Video of awesome science experiments done by TCC professor goes viral

Science rules! A viral video of a Tidewater Community College physics professor's awesome demonstrations has been seen more than 10 million times. He shares his message and goal for his students with News 3 reporter Brendan Ponton. ??‍?Read more: http://via.wtkr.com/jz05x

Publisert av WTKR News 3 Torsdag 12. desember 2019

Źródło: IFL Science

Czytaj: NAUKA NA KÓŁKACH. W SAN FRANCISCO URUCHOMIONO AUTOBUS, KTÓRY POMAGA W NAUCE.